Výsledky nejnovějšího průzkumu musí premiéra mimořádně potěšit

Domácí 16. května 2017 | 04:57 — Ilona Cílková
Podle nejnovějšího průzkumu se maďarský premiér Viktor Orbán těší mimořádné podpoře a v premiérském křesle by ho ráda viděla velká část Maďarů.
Neustálé očerňování Orbána ze strany EU jeho voličům evidentně nevadí / Shutterstock

Předsedu maďarské vlády Viktora Orbána by chtělo za premiéra i v dalším volebním období 44 procent Maďarů. Vyplývá to z včera zveřejněných výsledků průzkumu veřejného mínění institutu Nézöpont, podle kterého další možní adepti na post ministerského předsedy nezískali takovou podporu jako Orbán ani dohromady.

Zpravodajský server 24.hu připomíná, že Nézöpont zkoumá přímou podporu možných adeptů na post premiéra pravidelně od roku 2015. V prvním průzkumu podpořilo Orbána 32 procent dotázaných, v nynějším ho podpořil rekordní počet Maďarů.

Předseda ultrapravicové opoziční strany Jobbik Gábor Vona je v žebříčku možných vlád na druhé příčce s podporou 11 procent respondentů, přičemž v uplynulých dvou letech zaznamenal svůj 13 procentní rekord a to v srpnu 2015. S podporou osmi procent dotázaných obsadila třetí příčku spolupředsedkyně ochranářské strany Politika může být jiná (LMP) Bernadett Szélová.

Expremiéra a předsedu Demokratické koalice podpořilo v průzkumu Nézöpontu šest procent, kandidáta Maďarské socialistické strany (MSZP) László Botka pět procent a předsedu Liberálů (MLP) Gábora Fodora dvě procenta Maďarů.

Zdá se, že soustavné očerňování a napadání Orbána ze strany představitelů Evropské unie jeho příznivcům a potenciálním voličům vůbec nevadí. Naopak!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sexy moderátorka Televize Seznam vystavila své tělíčko v Miami

Vyrobte si nevšední čelo za postelí. A za pár kaček

Postarejte se v zimě i o veverky. Tyto roztomilé akrobatky...

Převlékněte starý nábytek nebo okno do fólie. A bez lepení

Tyto rostliny raději nepěstujte. Mohou způsobit i smrt

Rakovina se nevyhýbá ani psům. Poznejte včas její příznaky

Blechy se umí pořádně zahryznout i do lidí. Jak se jich...