Výsledky nejnovějšího průzkumu musí premiéra mimořádně potěšit

Domácí 16. května 2017 | 04:57 — Ilona Cílková
Podle nejnovějšího průzkumu se maďarský premiér Viktor Orbán těší mimořádné podpoře a v premiérském křesle by ho ráda viděla velká část Maďarů.
Neustálé očerňování Orbána ze strany EU jeho voličům evidentně nevadí / Shutterstock

Předsedu maďarské vlády Viktora Orbána by chtělo za premiéra i v dalším volebním období 44 procent Maďarů. Vyplývá to z včera zveřejněných výsledků průzkumu veřejného mínění institutu Nézöpont, podle kterého další možní adepti na post ministerského předsedy nezískali takovou podporu jako Orbán ani dohromady.

Zpravodajský server 24.hu připomíná, že Nézöpont zkoumá přímou podporu možných adeptů na post premiéra pravidelně od roku 2015. V prvním průzkumu podpořilo Orbána 32 procent dotázaných, v nynějším ho podpořil rekordní počet Maďarů.

Předseda ultrapravicové opoziční strany Jobbik Gábor Vona je v žebříčku možných vlád na druhé příčce s podporou 11 procent respondentů, přičemž v uplynulých dvou letech zaznamenal svůj 13 procentní rekord a to v srpnu 2015. S podporou osmi procent dotázaných obsadila třetí příčku spolupředsedkyně ochranářské strany Politika může být jiná (LMP) Bernadett Szélová.

Expremiéra a předsedu Demokratické koalice podpořilo v průzkumu Nézöpontu šest procent, kandidáta Maďarské socialistické strany (MSZP) László Botka pět procent a předsedu Liberálů (MLP) Gábora Fodora dvě procenta Maďarů.

Zdá se, že soustavné očerňování a napadání Orbána ze strany představitelů Evropské unie jeho příznivcům a potenciálním voličům vůbec nevadí. Naopak!

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Peklo na Zemi: Nejvyšší teplota na naší planetě dosáhla tisíců stupňů celsia. Co ji způsobilo?

Nastala úroda šípků! Plody plné vitamínů v zimě dodají...

Alobal a jeho využití v domácnosti. Pár fantastických...

Levandulové šumivé bombičky do koupele si vyrobíte za zlomek...

Chystáte se na lakování podlah? Dodržujte správný postup...

Podzim bez rýmy a kašle: Poradíme vám, jak pěstovat známou...

Leská a zdravá srst je vizitkou každého psa. Jak správně o...