Sexismus, urážky a nechutné vtipy. Prezidentova manželka čelí urážkám

Domácí 17. května 2017 | 04:54 — Ilona Cílková
Od začátku prezidentské kampaně byla manželka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, Brigitte Trogneuxová, obětí ponižujících poznámek ohledně jejího věku.
Naposledy se o skandál postaral sexistický komentář týdeníku Charlie Hebdo / Twitter

Podle deníku Le Figaro by Brigitte měla ignorovat twitter, facebook a některá média. Macronovu manželku pravidelně urážejí kvůli velkému věkovému rozdílu mezi ní a Emmanuelem. Naposledy se o skandál postaral sexistický "komentář" týdeníku Charlie Hebdo. Na titulní straně zveřejnili Brigitte v jiném stavu s popisem: „Byl by zázrak, kdyby otěhotněla."

I přesto všechno může Brigitte počítat s podporou uživatelů internetu, z nichž mnozí satirický týdeník kritizovali a podporu získává i u známých osobností.

Francouzská filmová režisérka Ovidia například na internetových stránkách RMC zveřejnila komentář, ve kterém vyjádřila podiv: „Opačný věkový rozdíl, když je muž starší než žena, nedělá nikomu problém. Svědčí to o určité kultuře a přesvědčení. Pokud zde existuje nějaká diskuse, jde spíše o politiku, než o věk manželky prezidenta, na kterém, upřímně řečeno, nezáleží. V tom není problém," uvedla režisérka, která se zaměřuje na sexuální výchovu.

Podobně se vyjádřil i levicový poslanec Steeve Gustave. Na facebooku se tento politik pohoršoval nad tím, že se o věkovém rozdílu mezi manželi tolik diskutuje. „Brigitte neznám a rozhodně nejsem fanouškem jejího manžela. Ale ať už jsme, nebo nejsme proti ní, útoky, kterým je vystavena, považuji za nenávistné vůči ženám a ubohé. A to už nemluvím o sexistických komentářích o jejím věku a vzhledu."

A jakou roli v tom hrají média? Některá se rozhodla obhajovat první dámu a vyzvala své čtenáře, aby přestali se sexistickým poznámkami.

Francouzský internetový server Konbini zveřejnil článek vyzývající k ukončení nenávistných výroků vůči Brigitte. Internetový server Cheek vyzval důrazně své čtenáře, aby dopřáli manželům klid a server 20Minutes uvedl, že opakované vtipy začínají být nechutné.

Vypadá to, že novopečená první dáma se i přes četné útoky může spoléhat na rostoucí podporu tisku, známých osobností a dokonce mezinárodních hvězd.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tragická smrt herecké legendy Gabriely Vránové: Nezabila ji rakovina, ale selhaly ledivny

Chcete bohatou úrodu paprik? Nezapomeňte jim udělat plot

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...

Využijte zbytky zeleniny a vypěstujte si z nich třeba novou...

Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň....