Sexismus, urážky a nechutné vtipy. Prezidentova manželka čelí urážkám

Domácí 17. května 2017 | 04:54 — Ilona Cílková
Od začátku prezidentské kampaně byla manželka francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, Brigitte Trogneuxová, obětí ponižujících poznámek ohledně jejího věku.
Naposledy se o skandál postaral sexistický komentář týdeníku Charlie Hebdo / Twitter

Podle deníku Le Figaro by Brigitte měla ignorovat twitter, facebook a některá média. Macronovu manželku pravidelně urážejí kvůli velkému věkovému rozdílu mezi ní a Emmanuelem. Naposledy se o skandál postaral sexistický "komentář" týdeníku Charlie Hebdo. Na titulní straně zveřejnili Brigitte v jiném stavu s popisem: „Byl by zázrak, kdyby otěhotněla."

I přesto všechno může Brigitte počítat s podporou uživatelů internetu, z nichž mnozí satirický týdeník kritizovali a podporu získává i u známých osobností.

Francouzská filmová režisérka Ovidia například na internetových stránkách RMC zveřejnila komentář, ve kterém vyjádřila podiv: „Opačný věkový rozdíl, když je muž starší než žena, nedělá nikomu problém. Svědčí to o určité kultuře a přesvědčení. Pokud zde existuje nějaká diskuse, jde spíše o politiku, než o věk manželky prezidenta, na kterém, upřímně řečeno, nezáleží. V tom není problém," uvedla režisérka, která se zaměřuje na sexuální výchovu.

Podobně se vyjádřil i levicový poslanec Steeve Gustave. Na facebooku se tento politik pohoršoval nad tím, že se o věkovém rozdílu mezi manželi tolik diskutuje. „Brigitte neznám a rozhodně nejsem fanouškem jejího manžela. Ale ať už jsme, nebo nejsme proti ní, útoky, kterým je vystavena, považuji za nenávistné vůči ženám a ubohé. A to už nemluvím o sexistických komentářích o jejím věku a vzhledu."

A jakou roli v tom hrají média? Některá se rozhodla obhajovat první dámu a vyzvala své čtenáře, aby přestali se sexistickým poznámkami.

Francouzský internetový server Konbini zveřejnil článek vyzývající k ukončení nenávistných výroků vůči Brigitte. Internetový server Cheek vyzval důrazně své čtenáře, aby dopřáli manželům klid a server 20Minutes uvedl, že opakované vtipy začínají být nechutné.

Vypadá to, že novopečená první dáma se i přes četné útoky může spoléhat na rostoucí podporu tisku, známých osobností a dokonce mezinárodních hvězd.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Google přiznal šmírování uživatelů. Sbíral data o polohách i přesto, že uživatel službu deaktivoval

Lakování podlah: Dodržujte správný postup krok za krokem

Chcete si ozdobit zimní zahradu nebo terasu? Vyrobte si...

Originální nápady na krásné vánoční ozdoby a dekorace,...

Zaostřeno na mléko: Nejčastější mýty o mléku a jeho...

Jak se rychle zbavit kašle? Jednoduché přírodní recepty...

Staré štafle nemusí sloužit pouze k práci. Vytvořte si z...