Zaorálek řekl něco, čemu snad ani sám nemůže věřit. Natož pak volič

Domácí 03. července 2017 | 05:06 — Ilona Cílková
Volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek chce ještě do voleb zvednout preference své strany o 15 procent.
Další 1 fotografie v galerii
S ČSSD to v současné době nevypadá vůbec dobře / Česká televize

Řekl to v úvodu nedělního vydání Otázek Václava Moravce. ČSSD se podle posledního průzkumu pro ČT pohybuje kolem 10 procent. Před ní se kromě dlouhodobě čelního hnutí ANO dostalo také ODS a komunisté.

Zaorálek chce v začátku kampaně zdůraznit tři volební témata: zvyšování mezd, zdravotnictví a penzijní systém. Do voleb chce preference své strany zvýšit o 15 procent. „Kdo mě zná, ví, že jsem buldok. A až tohle dokážu, tak začne skutečná bitva o to, kdo vyhraje ve volbách,“ dodal současný ministr zahraničí.

Regionální představitelé ČSSD si pochvalují změny ve vedení strany a shodují se na tom, že je Zaorálek silný lídr. Ale zvednout preference strany na 25 procent? To se jeví přece jenom spíše jako přání z oblasti snů.

Podle v neděli zveřejněného průzkumu společnosti Kantar se Sociální demokracii stále nedaří vrátit se alespoň na druhé místo za ANO Andreje Babiše. Dvoukoalice KDU-ČSL se Starosty a nezávislými, která potřebuje získat alespoň 10 procent hlasů, by se podle tohoto průzkumu do Sněmovny nedostala.

Kdyby se nyní konaly volby, ANO by získalo 33,5 procenta hlasů, druhá by skončila ODS s 11 procenty, třetí komunisté s 10,5 procenta, ČSSD by byla čtvrtá s deseti procenty stejně jako v květnu. Po 7,5 procentech by měly, TOP 09 a SPD Tomio Okamury.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dobrá zpráva! Asijští experti jsou na stopě účinnému léku na HIV

Chcete bohatou úrodu paprik? Nezapomeňte jim udělat plot

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...

Využijte zbytky zeleniny a vypěstujte si z nich třeba novou...

Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň....