Zaorálek řekl něco, čemu snad ani sám nemůže věřit. Natož pak volič

Domácí 03. července 2017 | 05:06 — Ilona Cílková
Volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek chce ještě do voleb zvednout preference své strany o 15 procent.
Další 1 fotografie v galerii
S ČSSD to v současné době nevypadá vůbec dobře / Česká televize

Řekl to v úvodu nedělního vydání Otázek Václava Moravce. ČSSD se podle posledního průzkumu pro ČT pohybuje kolem 10 procent. Před ní se kromě dlouhodobě čelního hnutí ANO dostalo také ODS a komunisté.

Zaorálek chce v začátku kampaně zdůraznit tři volební témata: zvyšování mezd, zdravotnictví a penzijní systém. Do voleb chce preference své strany zvýšit o 15 procent. „Kdo mě zná, ví, že jsem buldok. A až tohle dokážu, tak začne skutečná bitva o to, kdo vyhraje ve volbách,“ dodal současný ministr zahraničí.

Regionální představitelé ČSSD si pochvalují změny ve vedení strany a shodují se na tom, že je Zaorálek silný lídr. Ale zvednout preference strany na 25 procent? To se jeví přece jenom spíše jako přání z oblasti snů.

Podle v neděli zveřejněného průzkumu společnosti Kantar se Sociální demokracii stále nedaří vrátit se alespoň na druhé místo za ANO Andreje Babiše. Dvoukoalice KDU-ČSL se Starosty a nezávislými, která potřebuje získat alespoň 10 procent hlasů, by se podle tohoto průzkumu do Sněmovny nedostala.

Kdyby se nyní konaly volby, ANO by získalo 33,5 procenta hlasů, druhá by skončila ODS s 11 procenty, třetí komunisté s 10,5 procenta, ČSSD by byla čtvrtá s deseti procenty stejně jako v květnu. Po 7,5 procentech by měly, TOP 09 a SPD Tomio Okamury.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Fanoušci Spice Girls se mohou těšit! Legendární skupina chystá velkolepý návrat

Lakování podlah: Dodržujte správný postup krok za krokem

Chcete si ozdobit zimní zahradu nebo terasu? Vyrobte si...

Originální nápady na krásné vánoční ozdoby a dekorace,...

Zaostřeno na mléko: Nejčastější mýty o mléku a jeho...

Jak se rychle zbavit kašle? Jednoduché přírodní recepty...

Staré štafle nemusí sloužit pouze k práci. Vytvořte si z...