Odborníci varují: Rodí se nový Bermudský trojúhelník

Domácí 11. července 2017 | 04:53 — Ilona Cílková
O zrodu nového "Bermudského trojúhelníku" v Číně se mluví poté, co se v loňském roce na malém prostoru ztratilo 85 nákladních a osobních lodí.
Další 1 fotografie v galerii
Bermudský trojúhelník číslo dvě? / Shutterstock

Tajemstvím jejich zmizení v asijských vodách se zabývají regionální odborníci. Někteří se obávají, že problémová zóna se stane místem, kde lodě zmizí, častokrát bez jakékoli stopy.

Podle zprávy pojišťovny Global Corporate & Specialty, dceřiné společnosti Allianz, kterou citovaly německé noviny Die Welt, podílejí se vody jižní Číny, Indočíny, Indonésie a Filipín na čtvrtině všech ztrát.

Po nich následuje východní Středozemní moře a Černé moře s 15 procenty a moře obklopující Japonsko, Koreu a severní Čínu.

Odborníci uvedli, že hlavní příčinou nehod byla nedostatečná údržba lodí nebo přetížení, například osobních trajektů. Při rozsáhlých ztrátách sehrálo také roli špatné počasí a časté silné bouře,  Hlavními problémy, zejména v Asii, bylo nedodržování bezpečnostních norem.

„Skutečnost, že lodě jsou stále větší a větší, vytváří větší rizika pro námořní dopravu a pro nás jako pojišťovnu," uvedl Volker Dierks, vedoucí pojištění lodí v Allianz. Pojišťovna dodala, že jedním z hlavních problémů je, že námořní společnosti snížily náklady, aby ušetřili peníze a často zaměstnávají posádky s nízkou kvalifikací a zkušenostmi.

Námořní společnosti se také snaží udržet nízké náklady tím, že prodlužují intervaly údržby na nejzazší povolené termíny.

Zdá se tedy, že za zmizelými loděmi stojí spíše lidská nedbalost a honba za vyššími zisky, než nějaké nadpřirozené příčiny či mimozemské civilizace.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ze Spojených států přišla smutná zpráva: Zemřel Miloš Forman

Milujete okurky? Pak je budete zbožňovat ještě víc. Umí...

Zužitkujte dřívka od nanuků a vyrobte si z nich úžasné...

Kočky mléko k životu vůbec nepotřebují. Jedná se o jeden z...

Děti milují sliz. Tak proč jim ho jednoduše nevyrobit i doma?...

Vyrobte si domácí papír. Je to velice jednoduché a navíc to...

Sadíte mrkev? A co takhle fialovou nebo žlutou? Jsou krásné a...