Odborníci varují: Rodí se nový Bermudský trojúhelník

Domácí 11. července 2017 | 04:53 — Ilona Cílková
O zrodu nového "Bermudského trojúhelníku" v Číně se mluví poté, co se v loňském roce na malém prostoru ztratilo 85 nákladních a osobních lodí.
Další 1 fotografie v galerii
Bermudský trojúhelník číslo dvě? / Shutterstock

Tajemstvím jejich zmizení v asijských vodách se zabývají regionální odborníci. Někteří se obávají, že problémová zóna se stane místem, kde lodě zmizí, častokrát bez jakékoli stopy.

Podle zprávy pojišťovny Global Corporate & Specialty, dceřiné společnosti Allianz, kterou citovaly německé noviny Die Welt, podílejí se vody jižní Číny, Indočíny, Indonésie a Filipín na čtvrtině všech ztrát.

Po nich následuje východní Středozemní moře a Černé moře s 15 procenty a moře obklopující Japonsko, Koreu a severní Čínu.

Odborníci uvedli, že hlavní příčinou nehod byla nedostatečná údržba lodí nebo přetížení, například osobních trajektů. Při rozsáhlých ztrátách sehrálo také roli špatné počasí a časté silné bouře,  Hlavními problémy, zejména v Asii, bylo nedodržování bezpečnostních norem.

„Skutečnost, že lodě jsou stále větší a větší, vytváří větší rizika pro námořní dopravu a pro nás jako pojišťovnu," uvedl Volker Dierks, vedoucí pojištění lodí v Allianz. Pojišťovna dodala, že jedním z hlavních problémů je, že námořní společnosti snížily náklady, aby ušetřili peníze a často zaměstnávají posádky s nízkou kvalifikací a zkušenostmi.

Námořní společnosti se také snaží udržet nízké náklady tím, že prodlužují intervaly údržby na nejzazší povolené termíny.

Zdá se tedy, že za zmizelými loděmi stojí spíše lidská nedbalost a honba za vyššími zisky, než nějaké nadpřirozené příčiny či mimozemské civilizace.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Koptík nepřestává šokovat: Místo proseb o odpuštění veřejně odhaluje detaily o sexu s Gregorovou!

Nastala úroda šípků! Plody plné vitamínů v zimě dodají...

Alobal a jeho využití v domácnosti. Pár fantastických...

Levandulové šumivé bombičky do koupele si vyrobíte za zlomek...

Chystáte se na lakování podlah? Dodržujte správný postup...

Podzim bez rýmy a kašle: Poradíme vám, jak pěstovat známou...

Leská a zdravá srst je vizitkou každého psa. Jak správně o...