Odborníci varují: Rodí se nový Bermudský trojúhelník

Domácí 11. července 2017 | 04:53 — Ilona Cílková
O zrodu nového "Bermudského trojúhelníku" v Číně se mluví poté, co se v loňském roce na malém prostoru ztratilo 85 nákladních a osobních lodí.
Další 1 fotografie v galerii
Bermudský trojúhelník číslo dvě? / Shutterstock

Tajemstvím jejich zmizení v asijských vodách se zabývají regionální odborníci. Někteří se obávají, že problémová zóna se stane místem, kde lodě zmizí, častokrát bez jakékoli stopy.

Podle zprávy pojišťovny Global Corporate & Specialty, dceřiné společnosti Allianz, kterou citovaly německé noviny Die Welt, podílejí se vody jižní Číny, Indočíny, Indonésie a Filipín na čtvrtině všech ztrát.

Po nich následuje východní Středozemní moře a Černé moře s 15 procenty a moře obklopující Japonsko, Koreu a severní Čínu.

Odborníci uvedli, že hlavní příčinou nehod byla nedostatečná údržba lodí nebo přetížení, například osobních trajektů. Při rozsáhlých ztrátách sehrálo také roli špatné počasí a časté silné bouře,  Hlavními problémy, zejména v Asii, bylo nedodržování bezpečnostních norem.

„Skutečnost, že lodě jsou stále větší a větší, vytváří větší rizika pro námořní dopravu a pro nás jako pojišťovnu," uvedl Volker Dierks, vedoucí pojištění lodí v Allianz. Pojišťovna dodala, že jedním z hlavních problémů je, že námořní společnosti snížily náklady, aby ušetřili peníze a často zaměstnávají posádky s nízkou kvalifikací a zkušenostmi.

Námořní společnosti se také snaží udržet nízké náklady tím, že prodlužují intervaly údržby na nejzazší povolené termíny.

Zdá se tedy, že za zmizelými loděmi stojí spíše lidská nedbalost a honba za vyššími zisky, než nějaké nadpřirozené příčiny či mimozemské civilizace.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Půvabná sopranistka Lenka Graf si plní svůj sen! Víme jaký!

Nenechte si korozí zničit oblíbené kovové výrobky!

Jak mít na zahradě parádní trávník? Existuje rychlé...

Báječný fígl na uvolnění nepovolitelných šroubů

První signály, že má váš pes problémy se sluchem

Nevyhazujte pomerančovou kůru! Má několik překvapivých...

Máte rádi skořici? Zkuste ji doma využít neobvyklými...