To snad nemyslí vážně. Zelené plíce planety v ohrožení

Domácí 16. července 2017 | 05:06 — Ilona Cílková
Rozhodnutí brazilského ministerstva vzbuzuje obavy že by amazonský deštný prales mohl přestat fungovat jako "zelené plíce" planety. Ministerstvo chce nechat vykácet další tisíce kilometrů čtverečních!
Prales se má zmenšit o 3 480 kilometrů čtverečních / Shutterstock

Brazilské ministerstvo životního prostředí navrhlo zmenšit chráněnou oblast Amazonského pralesa o 3 480 kilometrů čtverečních, které by se tak mohly využívat na těžbu dřeva a zemědělské účely.

Návrh zákona, na jehož základě by se zmenšil Národní park Jamanxim, ministerstvo předalo Kongresu ve čtvrtek, informovala agentura AP. Ministerstvo se v pátek vyjádřilo, že zákon, který předložilo, obsahuje i opatření, která mají zamezit odlesňování a sporům o půdu a zároveň zvýšit zaměstnanost.

Návrh ministerstva životního prostředí přišel poté, co prezident Michel Temer vetoval legislativu, která by snížila ochranu velké části dosud chráněného území. Prezidentské veto přišlo po nátlaku ochranářských sdružení a supermodelky Gisele Bündchen. Aktivisté se obávají, že nižší ochrana by vedla k dalšímu zvýšení odlesňování brazilského deštného pralesa, ve kterém se kácení stromů za uplynulých deset let výrazně zrychlilo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Fanoušci Spice Girls se mohou těšit! Legendární skupina chystá velkolepý návrat

Lakování podlah: Dodržujte správný postup krok za krokem

Chcete si ozdobit zimní zahradu nebo terasu? Vyrobte si...

Originální nápady na krásné vánoční ozdoby a dekorace,...

Zaostřeno na mléko: Nejčastější mýty o mléku a jeho...

Jak se rychle zbavit kašle? Jednoduché přírodní recepty...

Staré štafle nemusí sloužit pouze k práci. Vytvořte si z...