To snad nemyslí vážně. Zelené plíce planety v ohrožení

Domácí 16. července 2017 | 05:06 — Ilona Cílková
Rozhodnutí brazilského ministerstva vzbuzuje obavy že by amazonský deštný prales mohl přestat fungovat jako "zelené plíce" planety. Ministerstvo chce nechat vykácet další tisíce kilometrů čtverečních!
Prales se má zmenšit o 3 480 kilometrů čtverečních / Shutterstock

Brazilské ministerstvo životního prostředí navrhlo zmenšit chráněnou oblast Amazonského pralesa o 3 480 kilometrů čtverečních, které by se tak mohly využívat na těžbu dřeva a zemědělské účely.

Návrh zákona, na jehož základě by se zmenšil Národní park Jamanxim, ministerstvo předalo Kongresu ve čtvrtek, informovala agentura AP. Ministerstvo se v pátek vyjádřilo, že zákon, který předložilo, obsahuje i opatření, která mají zamezit odlesňování a sporům o půdu a zároveň zvýšit zaměstnanost.

Návrh ministerstva životního prostředí přišel poté, co prezident Michel Temer vetoval legislativu, která by snížila ochranu velké části dosud chráněného území. Prezidentské veto přišlo po nátlaku ochranářských sdružení a supermodelky Gisele Bündchen. Aktivisté se obávají, že nižší ochrana by vedla k dalšímu zvýšení odlesňování brazilského deštného pralesa, ve kterém se kácení stromů za uplynulých deset let výrazně zrychlilo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Astronomové objevili vzácnou černou planetu. Pohltí téměř všechno světlo

Milujete okurky? Pak je budete zbožňovat ještě víc. Umí...

Zužitkujte dřívka od nanuků a vyrobte si z nich úžasné...

Kočky mléko k životu vůbec nepotřebují. Jedná se o jeden z...

Děti milují sliz. Tak proč jim ho jednoduše nevyrobit i doma?...

Vyrobte si domácí papír. Je to velice jednoduché a navíc to...

Sadíte mrkev? A co takhle fialovou nebo žlutou? Jsou krásné a...