Sobotkův další úplně zbytečný krok

Domácí 17. července 2017 | 05:03 — Ilona Cílková
Premiér Bohuslav Sobotka se v příštích týdnech bude scházet s ministry a zjišťovat, co se jim podařilo během jejich mandátu splnit.
Další 1 fotografie v galerii
Sobotka se v příštích týdnech bude scházet s ministry a bilancovat / Shutterstock

„Rád bych využil léto a začátek září, abych se postupně sešel s jednotlivými členy vlády, abychom bilancovali, co se podařilo splnit z pohledu vládního programového prohlášení a koaliční smlouvy,“ uvedl premiér.

První schůzka čeká Sobotku v úterý, kdy se setká s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Ten je podle svých slov s prací svého resortu spokojený. Dalším v řadě bude lidovecký ministr kultury Daniel Herman. Na rozdíl od Jurečky ale schůzka proběhne mimo úřad. Důležitou součástí rozhovorů má být i debata o čerpání evropských fondů. 

V září by měl kabinet také schvalovat zprávu, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Výsledkem rozhovorů by měla být i možná doporučení pro příští kabinet. „Z každého resortu určitě vyplynou určité zkušenosti, závěry, co jsme třeba chtěli zvládnout, ale nepodařilo se to z časových důvodů,“ uvedl Sobotka.

Opoziční strany označují Sobotkovo jednání za předvolební kampaň a zbytečný krok. Například místopředseda komunistů Jiří Dolejš se obává, že schůzky budou místo poctivé kontroly vládních slibů využity do volební kampaně.

Premiér s ministry naposledy bilancoval loni v listopadu a prosinci. Tehdejší ministr financí Andrej Babiš ho kvůli tomu kritizoval. Pochyboval o smyslu schůzek a označil je za marketingovou kampaň ČSSD.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Koptík nepřestává šokovat: Místo proseb o odpuštění veřejně odhaluje detaily o sexu s Gregorovou!

Nastala úroda šípků! Plody plné vitamínů v zimě dodají...

Alobal a jeho využití v domácnosti. Pár fantastických...

Levandulové šumivé bombičky do koupele si vyrobíte za zlomek...

Chystáte se na lakování podlah? Dodržujte správný postup...

Podzim bez rýmy a kašle: Poradíme vám, jak pěstovat známou...

Leská a zdravá srst je vizitkou každého psa. Jak správně o...