Sobotkův další úplně zbytečný krok

Domácí 17. července 2017 | 05:03 — Ilona Cílková
Premiér Bohuslav Sobotka se v příštích týdnech bude scházet s ministry a zjišťovat, co se jim podařilo během jejich mandátu splnit.
Další 1 fotografie v galerii
Sobotka se v příštích týdnech bude scházet s ministry a bilancovat / Shutterstock

„Rád bych využil léto a začátek září, abych se postupně sešel s jednotlivými členy vlády, abychom bilancovali, co se podařilo splnit z pohledu vládního programového prohlášení a koaliční smlouvy,“ uvedl premiér.

První schůzka čeká Sobotku v úterý, kdy se setká s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Ten je podle svých slov s prací svého resortu spokojený. Dalším v řadě bude lidovecký ministr kultury Daniel Herman. Na rozdíl od Jurečky ale schůzka proběhne mimo úřad. Důležitou součástí rozhovorů má být i debata o čerpání evropských fondů. 

V září by měl kabinet také schvalovat zprávu, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Výsledkem rozhovorů by měla být i možná doporučení pro příští kabinet. „Z každého resortu určitě vyplynou určité zkušenosti, závěry, co jsme třeba chtěli zvládnout, ale nepodařilo se to z časových důvodů,“ uvedl Sobotka.

Opoziční strany označují Sobotkovo jednání za předvolební kampaň a zbytečný krok. Například místopředseda komunistů Jiří Dolejš se obává, že schůzky budou místo poctivé kontroly vládních slibů využity do volební kampaně.

Premiér s ministry naposledy bilancoval loni v listopadu a prosinci. Tehdejší ministr financí Andrej Babiš ho kvůli tomu kritizoval. Pochyboval o smyslu schůzek a označil je za marketingovou kampaň ČSSD.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ve Švédsku bylo objeveno děsivé rituální místo. Vědcům se naskytl nečekaný pohled do minulosti

Vyrobte si nevšední čelo za postelí. A za pár kaček

Postarejte se v zimě i o veverky. Tyto roztomilé akrobatky...

Převlékněte starý nábytek nebo okno do fólie. A bez lepení

Tyto rostliny raději nepěstujte. Mohou způsobit i smrt

Rakovina se nevyhýbá ani psům. Poznejte včas její příznaky

Blechy se umí pořádně zahryznout i do lidí. Jak se jich...