Sobotkův další úplně zbytečný krok

Domácí 17. července 2017 | 05:03 — Ilona Cílková
Premiér Bohuslav Sobotka se v příštích týdnech bude scházet s ministry a zjišťovat, co se jim podařilo během jejich mandátu splnit.
Další 1 fotografie v galerii
Sobotka se v příštích týdnech bude scházet s ministry a bilancovat / Shutterstock

„Rád bych využil léto a začátek září, abych se postupně sešel s jednotlivými členy vlády, abychom bilancovali, co se podařilo splnit z pohledu vládního programového prohlášení a koaliční smlouvy,“ uvedl premiér.

První schůzka čeká Sobotku v úterý, kdy se setká s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Ten je podle svých slov s prací svého resortu spokojený. Dalším v řadě bude lidovecký ministr kultury Daniel Herman. Na rozdíl od Jurečky ale schůzka proběhne mimo úřad. Důležitou součástí rozhovorů má být i debata o čerpání evropských fondů. 

V září by měl kabinet také schvalovat zprávu, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Výsledkem rozhovorů by měla být i možná doporučení pro příští kabinet. „Z každého resortu určitě vyplynou určité zkušenosti, závěry, co jsme třeba chtěli zvládnout, ale nepodařilo se to z časových důvodů,“ uvedl Sobotka.

Opoziční strany označují Sobotkovo jednání za předvolební kampaň a zbytečný krok. Například místopředseda komunistů Jiří Dolejš se obává, že schůzky budou místo poctivé kontroly vládních slibů využity do volební kampaně.

Premiér s ministry naposledy bilancoval loni v listopadu a prosinci. Tehdejší ministr financí Andrej Babiš ho kvůli tomu kritizoval. Pochyboval o smyslu schůzek a označil je za marketingovou kampaň ČSSD.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Google přiznal šmírování uživatelů. Sbíral data o polohách i přesto, že uživatel službu deaktivoval

Lakování podlah: Dodržujte správný postup krok za krokem

Chcete si ozdobit zimní zahradu nebo terasu? Vyrobte si...

Originální nápady na krásné vánoční ozdoby a dekorace,...

Zaostřeno na mléko: Nejčastější mýty o mléku a jeho...

Jak se rychle zbavit kašle? Jednoduché přírodní recepty...

Staré štafle nemusí sloužit pouze k práci. Vytvořte si z...