Účtenková loterie v kostce: Co nás čeká?

Domácí 13. září 2017 | 04:04 — Ilona Cílková
Zájemci o účtenkovou loterii mohou od 1. října zaregistrovat účtenky prostřednictvím formuláře nebo pomocí mobilní aplikace, která umožní automatické načtení údajů z účtenky.
Za pár dní začne účtenková loterie / Shutterstock

Lidé budou moci přihlásit neomezený počet účtenek, ale musí dodržovat například pravidlo, že od jednoho obchodníka mohou denně zaregistrovat jen jednu. „Podnikatelé se proto nemusí obávat, že budou zákazníci uměle rozdělovat svůj nákup na více částí, aby zvýšili své šance na výhru,“ uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Losování bude každý měsíc z účtenek vydaných za předem stanovené období. O ceny se bude poprvé losovat 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října a zaregistrovaných nejpozději tři dny před losováním, tedy 12. listopadu. Loterie se mohou zúčastnit zaregistrované osoby starší 18 let.

Úřad plánuje ročně vyplácet výhry za 65 milionů korun, měsíčně by si soutěžící měli rozdělit zhruba 21 tisíc výher.

Ministerstvo v loterii počítá s pěti hlavními výhrami. První bude jeden milion korun, druhá automobil za zhruba 400 tisíc, třetí 300 tisíc korun, čtvrtá 200 tisíc a pátá 100 tisíc korun. Dále by lidé měli mít možnost získat 20 výher po 20 tisících, 1000 výher po tisícikoruně a 20 000 výher po stokoruně.

V Česku je loterie prozatím naplánovaná na jeden rok. Následně ministerstvo vyhodnotí zájem veřejnosti a rozhodne o případném pokračování.

Hospodářská komora považuje loterii za kontroverzní a to hlavně kvůli tomu, že v určité míře bude stát konkurovat soukromé nabídce ze strany loterního průmyslu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ve Švédsku bylo objeveno děsivé rituální místo. Vědcům se naskytl nečekaný pohled do minulosti

Vyrobte si nevšední čelo za postelí. A za pár kaček

Postarejte se v zimě i o veverky. Tyto roztomilé akrobatky...

Převlékněte starý nábytek nebo okno do fólie. A bez lepení

Tyto rostliny raději nepěstujte. Mohou způsobit i smrt

Rakovina se nevyhýbá ani psům. Poznejte včas její příznaky

Blechy se umí pořádně zahryznout i do lidí. Jak se jich...