Nelegální sklad v Praze ukrýval tuny masa z Vietnamu i Rakouska

Domácí 24. listopadu 2017 | 03:58 — Helena Malá
Státní veterinární správa (SVS) odhalila v Praze 6 nelegální sklad, ve kterém byly tuny zmražených ryb a hovězího masa. Produkty, které pro spotřebitele představují riziko, putovaly do několika restaurací v České republice.
Maso z nelegálního skladu putovalo do českých restaurací / SVS ČR

Ve skladu se nacházelo téměř 2 600 kg živočišných produktů. "Konkrétně se jednalo o zmrazené produkty rybolovu původem z Vietnamu, rybí konzervy z Koreje a zmrazené hovězího maso z Rakouska.

Veterinární inspektoři na místě zakázali prodej těchto potravin a zboží již bylo vráceno dodavateli. Provozovateli skladu hrozí až milionová pokuta.

Podle veterinářů představuje maso z nelegálních skladů potenciální riziko pro spotřebitele. Při provozování neschváleného skladu totiž není zaručeno dodržování platné legislativy, zejména skladovacích podmínek, dodržování správné hygienické praxe a systémů založených na analýze nebezpečí (tzv. HACCP) či plnění požadavků na personál z hlediska odbornosti a zdravotního stavu.

V poslední době jde už o několikátý nepovolený sklad v Praze, který veterináři objevili. Například v červnu informovali o skladu v těsné blízkosti tržnice SAPA v Libuši, kde našli 2,3 tuny drůbežího masa, kachen a krevet. V areálu SAPA pak našli letos v květnu sklad hovězího, vepřového a drůbežího masa a ryb neznámého původu o hmotnosti 60 kilogramů.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Okouzlující Jitka Kocurová se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Po dvou dětech vypadá báječně!

Jak správně pečovat o semišové boty v zimě, aby přežily...

Padající sníh ze střechy může způsobit vážná zranění....

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...