Varování meteorologů: Moravu zasáhne sněžení!

Domácí 30. listopadu 2017 | 04:31 — Helena Malá
Na sněhovou nadílku by se ve čtvrtek 30. listopadu měli připravit lidé na východní Moravě a také ve Slezsku. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali varování před sněžením pro Zlínský, Olomoucký i Moravskoslezský kraj a část Jihomoravského kraje.
Varování před sněhem platí pro Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Jihomoravský kraj. / Shutterstock

Podle meteorologů napadne ve čtvrtek 30. listopadu na východě Moravy a ve Slezsku pět až 12 centimetrů sněhu, v Beskydech pak 10 až 20 centimetrů. Výstraha ČHMÚ je naštěstí jen s nízkým stupněm nebezpečí.

"Východ našeho území ovlivní tlaková níže na zvlněném frontálním rozhraní, která bude postupovat ze severního Jadranu přes Slovensko dále k severu," uvedli meteorologové. Nejintenzivněji by mělo sněžit ráno a dopoledne, ve Slezsku pak pro změnu až v odpoledních hodinách.

Řidiči by měli mít zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy. ČHMÚ také doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a na horách informace horské služby.

V pátek, sobotu a neděli by se mohlo mírné sněžení objevit jen zcela ojediněle v horských oblastech. Denní teploty by se měly v pátek a o víkendu pohybovat od -2 do +2 °C, ty noční pak od -2 do -7 °C, výjimečně může rtuť teploměru klesnout v noci až k -10 °C.

V následujícím týdnu bude v České republice většinou zataženo a opět se může objevit sníh. Od středních poloh ale může padat také déšť se sněhem. Přes den ale bude o poznání tepleji, teploměr bude ukazovat 0 až +6 °C.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Sexy moderátorka Televize Seznam vystavila své tělíčko v Miami

Vyrobte si nevšední čelo za postelí. A za pár kaček

Postarejte se v zimě i o veverky. Tyto roztomilé akrobatky...

Převlékněte starý nábytek nebo okno do fólie. A bez lepení

Tyto rostliny raději nepěstujte. Mohou způsobit i smrt

Rakovina se nevyhýbá ani psům. Poznejte včas její příznaky

Blechy se umí pořádně zahryznout i do lidí. Jak se jich...