Nelíbí se mi kádrování a hysterie, říká Klaus mladší o aktuální politické situaci

Domácí 01. prosince 2017 | 04:31 — Ilona Cílková
Když Poslanecká sněmovna hlasovala o nominaci Radka Kotena z SPD do čela bezpečnostního výboru, Václav Klaus mladší jako jediný z ODS zvedl ruku pro. Co ho k tomu vedlo?
Klaus ml. jako jediný z ODS podpořil do čela bezpečnostního výboru Kotena z SPD / Facebook

„Hlasoval jsem podle svého přesvědčení, což budu dělat i v následujících čtyřech letech,“ zdůvodnil svůj postoj. Jako jediný poslanec z Demokratického bloku hlasoval pro to, aby byl Radek Koten (SPD) předsedou bezpečnostního výboru. Ostatní poslanci z ODS, TOP 09, STAN a KDU-ČSL se hlasování zdrželi, nebo hlasovali proti.

Klaus ml. s Kotenem, který vzbuzuje mezi poslanci kontroverze například svými příspěvky na Facebooku, problém nemá. „SPD je normální demokratická strana,“ uvedl Klaus ml. Z přítomných 171 poslanců bylo pro zvolení Kotena potřeba 86 z nich. Nakonec získal 95 hlasů od poslanců z hnutí ANO, SPD, KSČM a právě Václava Klause mladšího.

„Za sebe si myslím, že se nemám zpovídat z důvodů, proč a jak hlasuji. Já jsem hlasoval skoro pro všechny navržené předsedy výborů. Nehlasoval jsem například pro paní Válkovou, protože urážela lidické ženy z minulosti. Jinak skoro pro všechny,“ uvedl Klaus mladší na dotaz, proč pro Kotena zvedl ruku.

„SPD považuji za zcela normální demokratickou stranu, která má mandát v parlamentu. Hlasoval jsem i pro pana Radima Fialu a další. Mně se to kádrování a hysterie nelíbí, protože by mohly být výtky k 196 poslancům. Co kdy řekli, dělali, jak hlasovali. Takových svatouškovských soubojů se nechci zúčastňovat,“ dodal.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Okouzlující Jitka Kocurová se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Po dvou dětech vypadá báječně!

Jak správně pečovat o semišové boty v zimě, aby přežily...

Padající sníh ze střechy může způsobit vážná zranění....

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...