Prezidentský kandidát Drahoš se chystá v lednu na masivní kampaň a je si jist, že uspěje

Domácí 23. prosince 2017 | 04:45 — Ilona Cílková
Na začátku ledna kandidát na prezidenta Jiří Drahoš nechá vylepit po Česku asi 200 billboardů. Oslovit jimi chce hlavně voliče v oblastech, kde ho tolik neznají. Do všech schránek také pošle voličům volební leták.
Jiří Drahoš je zřejmě nejvážnějším protikandidátem Zemana / Česká televize

Drahošův tým je na základě průzkumů veřejného mínění přesvědčen, že pokud se bývalý předseda Akademie věd utká ve druhém kole se současným prezidentem Milošem Zemanem, voliči dají přednost Drahošovi. Za důležité ale považuje, aby k volbám přišlo co nejvíce lidí.

Podle šéfa kampaně Jakuba Kleindiensta má současné době Drahoš po ČR asi 100 billboardů, v lednu jich bude vylepeno 200. Zaměří se například na severní Moravu. Od klasické inzerce v novinách tým upustil. Vyhodnotil si, že nemá takový dopad na voliče jako oslovení letáky. Ty budou voličům distribuovány přímo do schránek. „Pro nás je to nejefektivnější. Aby byl přímý vztah mezi panem profesorem a voličem," řekl Kleindienst. Leták proto bude mít formu osobního dopisu.

Drahoš podle Kleindiensta dostal od sponzorů a dárců 32 milionů korun, za náklady na kampaň zaplatil 20 milionů. Limit výdajů pro první kolo voleb je 40 milionů, pro druhé dalších deset milionů. Vybrané peníze musí podle Kleindiensta stačit, úvěr si Drahoš brát nebude. „Na druhé kolo počítáme, že vybereme dalších deset milionů, předpokládáme, že se najdou další dárci," řekl šéf kampaně.

Analytici předpokládají, že rozhodující pro prezidentské volby bude, koho podpoří voliči hnutí ANO. Jeho vedení zatím podporu žádnému kandidátovi nevyslovilo, Zeman ale s šéfem ANO Andrejem Babišem úzce spolupracuje. Kleindienst řekl, že je ANO neoslovilo a nijak s nimi o podpoře nejednají. ČTK řekl, že s lidmi s dalších politických stran se setkává na různých akcích. „Není to pravidelné, cílené, ani bych neřekl, že to je záměr," řekl.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci popsali unikátní evoluci lidí. Kočovné národy z Bornea mají vlastnosti, které ostatní lidé postrádají

Vyrobte si domácí papír. Je to velice jednoduché a navíc to...

Sadíte mrkev? A co takhle fialovou nebo žlutou? Jsou krásné a...

Udělejte si jednoduchým způsobem malý domácí gril. Z...

Vyrobte si netradiční závěsné květináče. Poslouží i...

Zrecyklujte starou dětskou postýlku a vyrobte dětem třeba...

Zahradní nábytek jako nový? Stačí pár jednoduchých triků