Vystoupení Ovčáčka pobouřilo ostatní prezidentské kandidáty. Miloši, vylez a neposílej podržtažku, vzkazují

Domácí 29. prosince 2017 | 04:33 — Ilona Cílková
Komerční televize Barrandov chystá předvolební debatu prezidentských kandidátů. Místo současného prezidenta Miloše Zemana ale pozvala pouze jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.
Místo prezidenta Miloše Zemana pozvala televize do svého pořadu pouze jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka / Facebook

Na svém facebookovém profilu to zveřejnil další kandidát Jiří Drahoš a zároveň dodal, že v takovém případě se debaty nezúčastní. S tím souhlasí i většina dalších kandidátů, oproti tomu Michal Horáček prohlásil, že debatovat přijde.

„V debatě prezidentských kandidátů 2. 1. na TV Barrandov má Miloše Zemana zastoupit jeho tiskový mluvčí. Účast na takové diskusi považuji za zbytečnou,“ napsal Drahoš na Facebooku.

Bývalý předseda Akademie věd zároveň dodal, že je připraven diskutovat se všemi kandidáty na prezidenta a pokud televize bude na Ovčáčkovi trvat, je připraven do diskuse vyslat svého mluvčího.

Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček se proti Drahošovu příspěvku na svém Twitteru ohradil s tím, že není žádný záskok, ale do debaty byl pozván rovnou on.

Drahoše se ale zastal například další z kandidátů lékař Marek Hilšer. „S Ovčáčkem diskutovat nebudu. Má to být diskuze kandidátů, ne podržtašek. Jestliže na to Miloš Zeman nemá, ať to řekne voličům otevřeně a nehraje s nimi nečestnou hru,“ napsal rovněž na svém twitterovém účtu.

odle serveru Aktuálně.cz účast odmítl i bývalý diplomat Pavel Fischer. Stejně tak se debaty nezúčastní ani bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. „Pan Ovčáček se sice chová jako viceprezident či úřadující prezident, já ale kandiduji proti Miloši Zemanovi na funkci prezidenta. Kdybych se ucházel o funkci viceprezidenta, rád se Jiřím Ovčáčkem v duelu utkám. Miloši vylez! Neschovávej se za Ovčáčka. Chovej se jako prezident vykonávající plnohodnotně svůj úřad,“ uvedl.

Jediným, kdo se tak veřejně k účasti na debatě TV Barrandov přihlásil, byl Michal Horáček. Ten podle svých slov váhal, zda nabídku přijmout.

„Nechodím pouze tam, kde je to pro mě příjemné. Kandidát na prezidenta musí za své postoje, zásady a vize bojovat všude. Uvítal bych, kdyby se Miloš Zeman se mnou utkal osobně. Chápu však, že už toho není schopen. A že místo sebe vysílá svého „viceprezidenta”, uvedl na Facebooku.

Související články
Volby ovládl Zeman, Topolánek zažil debakl
Největší chyba prezidentských kandidátů
Exprezident Klaus o vládě Andreje Babiše
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Smrt jedinečné umělkyně: Zpěvačka skupiny Cranberries nečekaně zemřela!

Ještě nemáte boby a sáňky? Poradíme vám, jak vybrat ty...

Popel z kamen nevyhazujte! Pohnojte s ním ještě zahrádku, a...

Potkali jste v zimě ježka? Hned se pro něj vraťte! Jeho...

Vytvořte si krásný košík na drobnosti z obyčejné krabice...

Naleštěný nerez působí v kuchyni luxusně. Triky, díky...

Klávesnice může být čistá za pár minut. Potřebujete jen...