Ovčáček stále mlží. Proč Zeman chyběl v povolebním rozhovoru TV Barrandov?

Domácí 02. února 2018 | 04:15 — Ilona Cílková
Znovuzvolený prezident Miloš Zeman s novináři po vyhlášení výsledků příliš nekomunikoval. Vystoupil na tiskové konferenci, kde poděkoval za hlasy, a v půl sedmé večer se měl objevit v pořadu TV Barrandov.
Řešíte nesmysly, vzkazuje mluvčí Ovčáček / Česká televize

Televize ale vysílání posouvala, nakonec ho zrušila úplně. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček ale na dotaz Českého rozhlasu neupřesnil, co bylo důvodem změny. „Řešíte nesmysly,“ vzkázal serveru iROZHLAS.cz.

Bezprostředně po oznámení výsledků druhého kola prezidentské volby přinese televize Barrandov svým divákům exkluzivní povolební rozhovor generálního ředitele Jaromíra Soukupa s prezidentem České republiky Milošem Zemanem,“ avizovala v sobotu televize Barrandov. Speciální pořad Týden s prezidentem měla plánováno na 18.30.

V plánovaný čas ale pořad nezačal a televize poté jeho vysílání odkládala, až ho odložila úplně. Na sociální síti poté informovala diváky, že pořad ruší úplně.

„Během celého dne jsme vás zvali na sledování speciálního vydání TÝDNE s prezidentem na Barrandov.tv, kde se měl Miloš Zeman vyjádřit k výsledkům prezidentské volby. Tato účast v přímém vysílání byla zastoupením pana prezidenta opakovaně přislíbena, z důvodu nenadálých změn v programu hlavy státu však byla na poslední chvíli zrušena,“ napsala televize na facebooku. Ředitel televize Jaromír Soukup to pak na dotaz serveru iROZHLAS.cz zopakoval v SMS.

Redakce proto oslovila hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka s dotazem, co bylo důvodem nepřítomnosti prezidenta Zemana, případně zdali bude za pořad náhrada.

„Pan prezident v těchto dnech nebude poskytovat žádné rozhovory. Proto jsem všechny žádosti odmítl,“ odpověděl.

Redakce se proto doptala, proč tedy TV Barrandov uvedla, že rozhovor jí byl „opakovaně přislíben“, ale nakonec kvůli „nenadálým změnám“ zrušen. Na to už ale hradní mluvčí nereagoval. „Řešíte nesmysly,“ vzkázal pouze.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ze Spojených států přišla smutná zpráva: Zemřel Miloš Forman

Milujete okurky? Pak je budete zbožňovat ještě víc. Umí...

Zužitkujte dřívka od nanuků a vyrobte si z nich úžasné...

Kočky mléko k životu vůbec nepotřebují. Jedná se o jeden z...

Děti milují sliz. Tak proč jim ho jednoduše nevyrobit i doma?...

Vyrobte si domácí papír. Je to velice jednoduché a navíc to...

Sadíte mrkev? A co takhle fialovou nebo žlutou? Jsou krásné a...