Facebook přiznal možný neoprávněný přesun dat až 2,7 milionu lidí z EU

Domácí 07. dubna 2018 | 04:43 — Ilona Cílková
Osobní data až 2,7 milionu uživatelů facebooku z Evropské unie se mohla neoprávněně dostat k firmě Cambridge Analytica, potvrdila Evropské komisi ve čtvrtek večer společnost Facebook.
Facebook čelí největšímu skandálu od svého vzniku / Pixabay

Novinářům to dnes řekl mluvčí komise Christian Wigand s tím, že už nyní je komisi zřejmá potřeba dalších diskusí s firmou o problematice.

„Dopis také vysvětluje kroky, kterými Facebook od té doby reagoval," podotkl mluvčí. Na společnost se kvůli skandálu se zneužitím dat celkem až 87 milionů lidí společností Cambridge Analytica minulý týden obrátila komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová. Provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandbergová odpověděla ještě před vypršením lhůty, kterou od Jourové dostala.

V dalších diskusích podle Wiganda chce Evropská komise a Jourová probrat s lidmi z Facebooku skutečné zavedení potřebných změn do praxe, také v kontextu nových evropských pravidel pro tuto oblast, která začnou platit v květnu. Komisařka by měla se Sandbergovou hovořit telefonicky už počátkem příštího týdne; Jourová o věci jedná také s úřady EU a unijních členských zemí.

„Přerostlo nám to přes hlavu. Ale zároveň je to pro všechny zúčastněné důrazná lekce," uvedla ke kauze zneužití dat z facebooku ve čtvrtek Jourová v rozhovoru se zpravodajem ČTK. Komise podle ní poté, co si případy zanalyzuje, přijde co nejdříve se "systémovým a strategickým" řešením problematiky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ze Spojených států přišla smutná zpráva: Zemřel Miloš Forman

Děti milují sliz. Tak proč jim ho jednoduše nevyrobit i doma?...

Vyrobte si domácí papír. Je to velice jednoduché a navíc to...

Sadíte mrkev? A co takhle fialovou nebo žlutou? Jsou krásné a...

Udělejte si jednoduchým způsobem malý domácí gril. Z...

Vyrobte si netradiční závěsné květináče. Poslouží i...

Zrecyklujte starou dětskou postýlku a vyrobte dětem třeba...