Foldyna nemá ve vedení ČSSD co dělat, myslí si Štěch

Domácí 12. května 2018 | 04:19 — Ilona Cílková
Místopředseda sociální demokracie Jaroslav Foldyna nemá podle předsedy Senátu Milana Štěcha z ČSSD co dělat ve vedení strany. Prokázal to incidentem z tohoto týdne, kdy se v Praze hádal s lidmi protestujícími proti ruskému nacionalistickému motorkářskému klubu Noční vlci, řekl Štěch novinářům.
Foldyna zopakoval, že se nemá za co omlouvat / Česká televize

Foldyna zopakoval, že se nemá za co omlouvat. A za hádku se neomluvil ani na pátečním grémiu strany. „Domnívám se, že je to naprosto nepřijatelné a kolegové ve vedení by se k tomu měli jasně postavit. Nemělo by se to opakovat,“ řekl Milan Štěch při příchodu na jednání předsednictva.

„Pana Foldynu jsem do funkce místopředsedy nenominoval a myslím si, že tímto skutkem prokázal, že ve vedení takové demokratické strany s takovou tradicí takový člověk nemá co dělat,“ doplnil.

„Nechci se o panu Štěchovi vůbec bavit. Abych ho neurazil,“ reagoval Foldyna na slova předsedy Senátu. Nevidí také důvod, proč by se měl za incident omlouvat. „Každý, kdo se podívá na ten incident, který tam probíhal, tak vidí, že já se nemám komu a za co omlouvat. Mě policie nesebrala, nejsem žádný profesionální buřič a demonstrant,“ poznamenal Foldyna. Uvedl také, že se choval v souladu s tím, jak vystupoval demonstrant, se kterým se dostal do potyčky.

Kritiku za své chování si Foldyna v úterý vysloužil také od předsedy ČSSD Jana Hamáčka. „Tohle prostě Jaroslav Foldyna přehnal, jako místopředseda strany se musí kontrolovat a měl by se za své chování omluvit,“ napsal na svém facebooku Hamáček.

Foldyna se ale ani na pátečním jednání grémia strany neomluvil. Žádný návrh na jeho odvolání podle něj nezazněl a záležitost se prý ani oficiálně neprojednávala. „Janu Hamáčkovi jsem řekl, že mě mrzí to, že jsem svým jednáním vyvolal na něj takový tlak,“ uvedl v pátek pro Aktuálně.cz Foldyna.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci zjistili, že Pluto mohlo vzniknout z více než miliardy komet

Vyrobte si minivázičku. Z obyčejného nafukovacího balonku

Věděli jste, že vašeho psa může zabít i obyčejná voda?...

Chcete mít bohatou úrodu rajčat? Pověste je "hlavou" dolů

Nepořádek v zásuvkách? Vyrobte si jednoduchý pořadač a...

Obyčejné ořezávátko na tužky a větve. Během chvíle vám...

Zbavte se otravného mechu a plevele z vaší zámkové dlažby...