Senát jako dobře fungující cestovní kancelář! Koukněte, kam všude si senátoři za naše prachy jezdí!

Komentáře 05. dubna 2016 | 05:00 — redakce
Zdeněk Škromach se může v rámci svých pracovních aktivit podívat třeba na proslulou čínskou zeď / Shutterstock
Že je práce našich senátorů náročná, o tom snad nemá nikdo z našich občanů žádné pochyby. A tak, snad aby se trochu odreagovali, vyjíždějí členové nejrůznějších senátních výborů na zahraniční cesty. Nakonec mohou v daleké cizině odkoukat mnoho zajímavého a pak to tvůrčím způsobem, aplikovat pro blaho našich občanů.

A tak senátoři rajzují po světě sem a tam. A nevybírají si zrovna nezajímavé destinace. Hodně oblíbená je například Austrálie a Nový Zéland, kde byli senátoři čerpat zkušenosti už několikrát. Naposledy v loňském roce. Mezi další oblíbené země patří Brazílie, kterou navštívili rovněž několikrát. A letos se také nijak nešetří. Na začátku března už navštívili třeba Kubu. Co jeli odkoukat zrovna tam by nás opravdu zajímalo. I když. Ono je vlastně v březnu u nás ještě sychravo. Tak možná proto. Na konci března pak cestovali do Maroka, kde se měli zajímat o zdravotnická zařízení. Ani v tomto případě nám nepřijde, že by bylo zrovna v této zemi co odkoukávat. Ale ono nevalné počasí je v našich zeměpisných šířkách i na konci března.

A jsou i zajímavější země. Senátoři plánují navštívit třeba Čínu, kde bude hospodářsky jednat pan Škromach, nebo Indii a senátoři ze školského a kulturního výboru jedou zřejmě zevrubně prozkoumat školství a kulturu až do dalekého Japonska. Tam by se jistě leccos odkoukat dalo, ale zase co s tím u nás? Český občan má od Japonce přece jenom hodně odlišnou mentalitu. V plánu je ale i Izrael nebo Portugalsko.

Téměř by se chtělo říci, že je ten náš senát poměrně slušně zavedenou cestovní kanceláří zaměřenou především na atraktivní destinace.

Použijeme-li parafrázi na známý výrok feldkuráta Otty Katze, pak můžeme říci: „To se nám to cestuje, když nám to daňový poplatník platí“!
Související články
Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Leoš Mareš opět boduje. Pro svou manželku si připravil neuvěřitelně romantický dárek k narozeninám

Neseďte za kamny, vaše zahradní nástroje volají po...

Chcete si pořídit psa z útulku? Máme pro vás tipy, jak si co...

Vytvořte si nový jídelní servis. Potřebujete k tomu pouze...

Úžasný způsob impregnace bot, kterým neprojde jediná kapka...

Vytvořte si z žebrového radiátoru umělecké dílo

Je čas popřemýšlet o tom, jaké květiny si pořídíte na...