Volby ve Francii vyvolávají negativní ohlasy. Protestuje se proti oběma kandidátům

Zahraniční 28. dubna 2017 | 04:51 — Ilona Cílková
Francouzská policie použila slzný plyn proti středoškolákům, kteří se ve čtvrtek sešli v Paříži na nepovolených demonstracích a pochodu na protest proti oběma kandidátům druhého kola prezidentských voleb v zemi.
Další 1 fotografie v galerii
Macrona studenti nechtějí / Shutterstock

Studenti několika pařížských středních škol ráno zcela nebo částečně přehradili vstupy do svých škol. Před dalšími školními budovami se konala protestní shromáždění studentů. Od svých škol se pak mladí lidé vydali na pochod ulicemi Paříže směrem k Náměstí Republiky a odtud na Náměstí Bastily.

Jejich akce byla mobilizací "proti kandidátce krajní pravice Marine Le Penové a proti kandidátovi extrémních peněz Emmanuelu Macronovi". Studenti nesli plakáty s hesly proti oběma kandidátům i proti "jejich volbám, které rozhodují o naší budoucnosti".

Studenti na zasahující policisty házeli odpadky a láhve, poškozovali i městský mobiliář a rozbili několik výkladů. Za pochodu lepili i samolepky s textem "Ani Marine, ani Macron" a odpalovali dýmovnice. Policie proti nim použila slzný plyn. Část studentů se distancovala od těchto násilných protestů a zvolila si klidnou formu k vyjádření svého nesouhlasu s vývojem ve Francii.

„Odmítáme hodnoty, jejichž nositelem je Národní fronta a protože nemáme volební právo, musíme svůj názor vyjádřit jinak," vysvětlila pro francouzská média 16letá studentka. Podobné protesty svolali studenti i do jiných měst a regionů Francie. V napjaté atmosféře se například konal studentský pochod ulicemi města Rennes.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Američané se definitivně vrací na Měsíc, Mars bude následovat

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...