Měli se modlit, místo toho vzali z vězení dráhu

Zahraniční 07. května 2017 | 07:53 — Ilona Cílková
Měli se modlit, místo toho nastal hromadný útěk a 200 vězňů je stále na svobodě.
Místo modlení vězni utekli / Shutterstock

Přibližně 200 vězňů je dva dny po masovém útěku z přeplněného vězení na ostrově Sumatra v Indonésii stále na svobodě. Útěk se odehrál v pátek, kdy byli vězni vypuštěni ze svých cel ve vězení v Pekanbaru, hlavním městě provincie Riau, aby se modlili. Vězni prorazili bránu věznice a přemohli stráže ve službě. Šéf místní policie uvedl, že do nedělního rána bylo znovu dopadeno 242 mužů, ale okolo 200 zůstává stále na svobodě.

Indonéské úřady si nejprve nebyly jisté počtem vězňů, kteří uprchli z vězení a odhadovaly ho mezi 100 a 300. Policie uvedla, že někteří z mužů se vzdali nebo je vrátily rodiny, zatímco další chytili obyvatelé, policie nebo vojáci. Podle místních představitelů byli vězni naštvaní kvůli špatným podmínkám a zacházení ve věznici. Ta má kapacitu přibližně 360 míst, ale podle místního mluvčího policie v ní bylo uvězněno více než 1870 osob.

Stovky policistů a vojáků bylo od pátku nasazeno do pátrání po vězních. Čtyři vězni byli zatčeni v pátek v noci okolo 100 km od věznice v autobuse směřujícím do sousední provincie Západní Sumatra.

Útěky z vězení jsou v Indonésii běžným jevem. Přeplnění se stalo závažným problémem věznic, bojujících s podfinancováním a přílivem lidí, kteří byli zatčeni v rámci války proti drogám. Páteční útěk byl největší od července 2013, kdy kolem 240 vězňů, včetně několika odsouzených teroristů, uteklo po vzpouře ve vězení v Medaně, hlavním městě provincie Severní Sumatra.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Krásná Andrea Verešová umí potěšit nejen své blízké!

Vyberte ty správné hrnce

Textilní omítka zatraktivní vzhled vašich zdí

Obyčejný šuplík, neobyčejný pomocník

Zelené střechy jsou ekologickou variantou

Nevíte, kam z kytkama? Co takhle na strop a vzhůru nohama!

Chybí vám kanalizace, řešením může být kořenová...