Na prezidenta vyplavala pořádná špína

Zahraniční 08. května 2017 | 04:50 — Ilona Cílková
Nová biografická kniha o bývalém americkém prezidentovi Baracku Obamovi, která má vyjít 9. května, odhaluje zajímavá tajemství z jeho mládí.
Nic lidského mu není cizí / Shutterstock

V knize se píše, jak se vyspal se svou přítelkyní Genevieve Cookovou hned na prvním rande a ona mu později napsala báseň o jejich vášnivém sexu. Pár spolu také užíval drogy.  Na vysoké škole prý zvažoval Obama homosexuální vztah. A jak to bylo s jeho budoucí ženou Michelle? Tu prý podvedl se svou ex během prvního roku jejich vztahu.

Kniha s názvem "Rising Star: The Making of Barack Obama" od Pulitzerem oceněného autora Davida Garrowa přináší na 1 078 stránkách informace, které překvapí nejednoho čtenáře. Jak již řečeno věnuje se jeho vztahu s Australankou Genevieve Cookovou, která popsala jejich romanci i ve svých soukromých pamětech.

Dvojice si padla do oka na silvestrovské párty v 1983 v New Yorku. V té době bylo Genevieve 25 a Barackovi 22 let. Po dvou týdnech vztahu ji Obama pozval na rande do svého bytu na Manhattanu, který sdílel s dalšími dvěma spolubydlícími, a uvařil jí večeři. Rozhovor se nakonec přesunul do ložnice, kde spolu strávili noc. Po několika dnech s ním Genevieve skončila opět v posteli a dokonce později napsala báseň, ve které ohodnotila jeho výkony v ložnici. Údajně nebyl sexuálně velmi nápaditý, ale v jejím deníku se vyskytlo i slovní spojení "vášnivý sex".

Pár také užíval drogy a Cooková odhalila, že Obama se občas nevyhnul ani kokainu. Byl v kontaktu se svými přáteli ze studií na Occidental College v Los Angeles, o kterých řekla, že brali kokain v mnohem širším měřítku než Barack, který raději zůstal doma a četl si knihy. Podle portálu MailOnline jde o významné odhalení, protože Obama se přiznal pouze k užívání kokainu, v době kdy byl teenager, ale pokračoval v tom zjevně i později.

Podle knihy sehrála v Obamově životě důležitou roli Sheila Miyoshi Jagerová, do které se zamiloval v polovině osmdesátých let, když žil v Chicagu. Jejich vztah rychle postupoval a v zimě 1986 během návštěvy jejích rodičů ji požádal o ruku. Rodiče se však obávali, že je na svatbu příliš mladá. Sheile bylo v té době 23 a Barackovi 25 let. Ze zásnub tedy nic nebylo.

Dvojice zůstala spolu a Sheila dnes tvrdí, že si velmi dobře pamatuje, jak se Barack stal "velmi, ale opravdu velmi ambiciózním". Již v roce 1987 snil o tom, jak z něj bude prezident a věřil, že se potřebuje plně identifikovat jako africký Američan, aby splnil své politické ambice. Mít bílou manželku by podle knihy znamenalo ohrozit svoji budoucnost.

Nakonec se jejich vztah ocitl v krizi, ale i tak Obama učinil ještě jeden vážný krok. Před odjezdem na Harvard požádal Sheile podruhé o ruku a chtěl, aby odešla s ním. Ona se však domnívala, že to udělal jen ze zoufalství, aby je uchránil před případným odloučením a ne kvůli skutečné víře ve společnou budoucnost. Druhé odmítnutí však bylo na Baracka příliš a pár se tak rozešel.

Obama během studia na právnické fakultě na Harvardu začal randit s Michelle. Spisovatel však tvrdí, že se stále setkával i s Jagerovou. V podstatě měl dva silné, navzájem se překrývajícího vztahy. Když se nakonec v roce 1992 s Michelle oženil, přestali navzájem s Jagerovou komunikovat a omezili se na sporadické listy nebo telefonáty.

Ještě během studia na Occidental College v Los Angeles měl Barack Obama podle biografie blízký vztah s asistujícím profesorem Lawrence Gołdynem. Byl jedním z prvních homosexuálů, se kterým se dostal do kontaktu, a přátelili se i mimo školu.

O tři roky později prý Obama v dopise své první intimní přítelkyni napsal, že zvažoval homosexuální vztah, ale nakonec se definitivně rozhodl, že vztah se stejným pohlavím je méně podnětný a náročný, jako rozvíjení vztahu s opačným pohlavím.

Autor zmíněné biografie David Garrow, napsal i životopis Martina Luthera Kinga, za který získal Pulitzerovu cenu a pravidelně přispívá do deníků The New York Times a The Washington Post. Obamovi se k tvrzením zveřejněným v knize zatím veřejné nevyjádřili.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dobrá zpráva! Asijští experti jsou na stopě účinnému léku na HIV

Chcete bohatou úrodu paprik? Nezapomeňte jim udělat plot

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...

Využijte zbytky zeleniny a vypěstujte si z nich třeba novou...

Nadopujte své domácí květiny a pokvetou vám jedna báseň....