Krvavý masakr v Manchesteru: Atentátník zabil 22 lidí

Zahraniční 23. května 2017 | 14:25 — Helena Malá
Doslova jen několik hodin od šíleného krvavého útoku v koncertní hale v britském Manchesteru hlásí Velká Británie, že zná identitu útočníka. Šílenec zabil celkem 22 lidí, a to pomocí podomácku vyrobené bomby.
Další 4 fotografie v galerii
Teroristický útok si v Manchesteru vyžádal 22 životů a 59 zraněných. / Internet

Bomba vybuchla během pondělního koncertu americké zpěvačky Ariany Grande, a to ve foyer multifunkční haly. Podle dostupných informací si exploze vyžádala 22 lidských životů a 59 lidí bylo zraněno. "Šlo o odpudivý teroristický útok," prohlásila britská premiérka Theresa Mayová.

Zda mezi oběťmi útoku byli i občané České republiky, zatím naše ministerstvo zahraničí nesdělilo. Útok byl o to odpornější, že cílil i na děti, kterých bylo na koncertě velké množství. Několik z nich bylo rovněž mezi oběťmi.

Po zasedání bezpečnostní rady státu premiérka Theresa Mayová řekla, že policie už zná totožnost pachatele, ale kvůli vyšetřování ji nemůže prozradit. Ví se zatím jen to, že v souvislosti s útokem policisté zadrželi 23letého muže. V úterý odpoledne se k teroru přihlásil Islámský stát.

Nejhorší útok v Británii od roku 2005, kdy čtyři islamisté zabili v metru a v autobusu 52 lidí, odsoudila mimo jiné i královna Alžběta II. Prohlásila, že celý národ je šokován smrtí a zraněním tolika lidí a vyjádřila soustrast obětem.

Ke kondolenci se přidal i český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. "Vyjadřuji velmi hlubokou soustrast všem rodinám obětí. Je to naprosto hyenistický a odporný čin. Policie v této chvíli provádí v Manchesteru identifikace a my jsem pro občany České republiky zřídili nouzové linky, kde se mohou jednak ptát po svých blízcích a jednak nám zde mohou i nahlásit, pokud někoho postrádají. Zatím se nám ozvali dva Češi, kteří hledali své blízké a v obou případech se nám je podařilo najít. Byli v pořádku," uvedl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Linka pro lidi, kteří hledají příbuzné: +44 0161 856 9400, nouzová linka Velvyslanectví ČR v Londýně: +44 776 968 2442.

Související články
Federalizace Evropská unie? Nereálný plán
Británie chystá pro brexit plán B
Neumíte pojmenovat terorismus, obul se Zeman do politiků
Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Okouzlující Jitka Kocurová se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Po dvou dětech vypadá báječně!

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...