Chystáte se do Chorvatska? Známe předpověď počasí na celé léto!

Zahraniční 29. května 2017 | 10:27 — Helena Malá
Do Chorvatska míří každoročně obrovské množství Čechů. Pokud tam letos plánujete strávit dovolenou i vy, možná vám přijde vhod předpověď počasí. Tu zveřejnili meteorologové ze společnosti Accuweather, kteří se specializují na dlouhodobé předpovědi počasí.
Počasí v Chorvatsku by letos v létě mělo udělat radost všem, kdo milují vysoké teploty. / Shutterstock

Podle meteorologů lze letos v Chorvatsku očekávat tropická horka, ale i bouřky a déšť. Přinášíme vám podrobnější předpověď, kterou meteorologové očekávají v oblasti Splitu.

Výhled počasí na červen

Pokud se do Chorvatska za mořem a sluncem vydáte už v červnu, určitě neprohloupíte. Teploty budou šplhat ke 30 stupňům Celsia.

1. červnový týden - Bude převládat slunečná obloha s teplotami od 27 do 30 stupňů Celsia.

2. červnový týden - Obloha bude většinou slunečná nebo polojasná, rtuť teploměru se vyšplhá k 24 až 26 stupňům Celsia. V úterý by měly dorazit bouřky, ve středu se pak bouřky objeví spíše jen místy, a to v odpoledních hodinách.

3. červnový týden - I v tomto týdnu by měla být obloha slunečná či polojasná, teploty by se měly pohybovat od 25 do 28 stupňů Celsia.

4. červnový týden - Lidé si v tomto týdnu užijí opravdu vysokých teplot, přesáhnout by měly i hranici 30 stupňů Celsia. Bouřky by se mohly vyskytnout  maximálně v pondělí, a to jen místy.

5. červnový týden - Poslední červnový týden, který přechází do července, bude ve znamení vysokých teplot, ale také bouřek - ty by podle meteorologů mohly přijít v pondělí, ve středu, ve čtvrtek i v první červencovou neděli.

Výhled počasí na červenec

V červenci počítejte s tropickými teplotami a občas bouřkami, které ale žádné výrazné ochlazení nepřinesou.

1. červencový týden - Od 3. do 9. července bude podle meteorologů polojasno, v neděli pak zataženo. Teploty budou atakovat hranici třicítky, ale rtuť teploměru se může vyšplhat i výš. Ve tředu, sobotu a neděli mohou dorazit bouřky, přeháňky pak hrozí i v pátek.

2. červencový týden - Týden od 10. do 16. července bude opět o vysokých telotách, ale i bouřkách. Ty by se v oblasti Splitu mohly vyskytnout od středy až do neděle.

3. červencový týden - Hromy a blesky lze očekávat i v tomto týdnu, a to v pondělí, úterý, ve středu a neděli. Jinak bude obloha většinou polojasná a teploměr by měl ukazovat od 29 do 31 stupňů Celsia.

4. červencový týden - Poslední týden v červenci začne sice bouřkami, ale od úterý až do neděle by pak mělo být slunečno až polojasno s teplotami kolem 30 až 32 stupňů Celsia.

Výhled počasí na srpen

V srpnu by mělo být počasí velmi podobné tomu v červenci. Teploty kolem třicítky a sem tam nějaká ta bouřka.

1. srpnový týden - První srpnový týden s sebou přinese hodně sluníčka a vysoké teploty, které dosáhnou i 31 stupňů Celsia, ale také bouřky. Ty by měly přijít v pátek a místy i v sobotu.

2. srpnový týden - V době od 7. do 13. srpna by slunečná obloha měla panovat jen v pondělí, pak bude spíše polojasno. Teploměr bude ukazovat kolem 30 až 31 stupňů Celsia a bouřky budou hrozit ve středu, pátek, sobotu i neděli.

3. srpnový týden - Předposlední srpnový týden začne v pondělí, úterý a ve středu místy bouřkami a převládat bude polojasno. Slunečno hlásí až v neděli. Teploty se budou držet mezi 27 až 32 stupni Celsia.

4. srpnový týden - Závěr prázdnin bude v okolí Splitu převážně slunečný, teploty se budou pohybovat okolo 26 až 30 stupňů Celsia. Místně se mohou bouřky objevit jen v pondělí a v sobotu 26. srpna.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Okouzlující Jitka Kocurová se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Po dvou dětech vypadá báječně!

Máte doma loudila? Odnaučit psa žebrat o jídlo není až tak...

Vyrobte si vlastní purpuru a vytvořte doma tu nejkrásnější...

Vánoční tip: Nahraďte klasický štrúdl perníkovým s...

Živý stromek nesnáší přechod do tepla. Postarejte se o...

Vyrobte si originální nástěnku na vzkazy či fotografie....

Nebezpečné vánoční mlsání: Nevhodné potraviny mohou být...