Bývalá první dáma lamentuje a přiznává své chyby

Zahraniční 18. září 2017 | 04:04 — Ilona Cílková
Bývalá první dáma a ministryně zahraničí Spojených států Hillary Clintonová, která loni prohrála v souboji o Bílý dům s Donaldem Trumpem, vydává knihu s názvem: "What happened? – Co se stalo?".
Neporozuměla jsem náladě voličů, přiznává Hillary Clintonová / Shutterstock

V knize Clintonová přiznává, že neporozuměla náladě voličů. Dále kritizuje Donalda Trumpa, zabývá se rostoucím vlivem Ruska na západní demokracie nebo svým dalším působením v politice.

Clintonová v odpovědi na ústřední otázku knihy přiznává, že dostatečně neporozuměla náladě amerických voličů a zároveň nepochopila, jak moc jí rozumí Donald Trump. Už ale neříká, jak se jí to mohlo stát. Trump v republikánských primárkách porážel jednoho soupeře za druhým, kteří byli tradičními politiky stejně jako ona.

Podle Pavla Tomáška by se kniha dala shrnout jako jedno velké lamentování. „Objevuje se tam i lítost, konkrétně lituje toho, co mohla udělat jinak a neudělala,“ říká ve vysílá Českého rozhlasu Tomášek.

Podle něho už dnes američtí politici své voliče pochopili, je ale otázka, zda v souboji s Donaldem Trumpem dokážou zvítězit. Republikánská strana je rozložena a demokraté si musí vyjasnit, kolem jaké politiky se sjednotí. 

Novou tvář Demokratické straně by například chtěl dát senátor Bernie Sanders, který navrhuje zcela nový systém zdravotního pojištění. Je ale otázka, zda pro to bude mít podporu celé strany. „Clintonová ale jasně říká, že ani ona nikam nemizí. Byť už nehodlá kandidovat na nějaký politický úřad,“ uzavírá Tomášek. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Šokující přiznání Miss ČR Heleny Houdové: V dětství byla sexuálně zneužívána!

Hydrofobní nástřik oken ocení každá hospodyňka. Okna pak...

Kůra z pomerančů má v domácnosti několik překvapivých...

Nepodceňujte jablka! Jsou málo kalorická a plná vitamínů....

Tulipány jsou nejvznešenější ozdobou jarních záhonů....

Nepříjemný zápach ze psí tlamy: Jak ho účinně odstranit?

Zpracování švestek na zimu: Rady a tipy jak na povidla a...