Nejrozsáhlejší policejní operaci v dějinách Slovenska

Zahraniční 07. března 2018 | 04:58 — Ilona Cílková
Vyšetřování vraždy novináře je nerozsáhlejší policejní operaci v dějinách Slovenska Slovenská policie v případu vraždy Jána Kuciaka vyslechla již přes sto lidí a jedná se tak o nejrozsáhlejší vyšetřování v historii země.
Slovenská policie v případu vraždy Jána Kuciaka vyslechla již přes sto lidí / TV Nova

Rozsáhlost operace potvrdil ministr vnitra Robert Kaliňák, který v úterý vypovídal na poslaneckém bezpečnostním výboru o průběhu akce.

Ministr přiznal, že slovenská policie není schopna určit přesný čas smrti Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Jána Kuciaka a jeho partnerku zavraždil neznámý pachatel koncem února, motivem byla pravděpodobně Kuciakova novinářská práce. Vyšetřovatelé pracují s rozsahem čtyř dnů – ode dne, kdy snoubenci naposledy komunikovali s rodinou až po den, kdy je v domě našla hlídka. Pitva čas smrti upřesnila jenom přibližně.

Mezičasem neutichá politická krize, kterou vražda a zjištění Jána Kuciaka vyvolaly. K prezidentovi Kiskovi ve středu přijdou na jednání první opoziční strany. Prosazují hlavně předčasné volby.

Premiér Robert Fico už třetí den v kuse pokračuje v kritice prezidenta, který podle něj destabilizuje zem. Aktivisté chystají další protest, vyzvali proto vysoké školy, aby v pátek zrušily výuku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Alec Baldwin se pochlubili fotkou svého novorozeného syna. V šedesáti se stal pětinásobným otcem!

Zapomeňte na chemii. Udělejte si svůj vlastní difuzér

Tento plevel už víckrát nevyhodíte. Bršlice neboli kozí...

Vosy k vám letos nezavítají, když na ně použijete pár...

Pěstujte si hrášek po celou sezonu. Poradíme vám, jak na to

Lekníny nepatří jenom na zámek. Můžete je mít třeba i na...

Úžasné využití laku na nehty v domácnosti. Díky němu...