Chystáte se do Německa? Připravte se na nepříjemné komplikace

Zahraniční 27. května 2018 | 04:01 — Ilona Cílková
Německý Hamburk zavede zákaz vjezdu pro automobily se starými dieselovými motory na konci tohoto měsíce. Oznámila to ve středu tamní městská agentura pro ochranu životního prostředí.
Německý Hamburk zavádí zákaz vjezdu pro automobily se starými dieselovými motory / Reuters

Opatření se bude týkat dvou hlavních ulic v centru, které už radnice osadila speciálními značkami. Zákaz přichází poté, co Spolkový správní soud v únoru rozhodl, že města jsou k takovému kroku v zájmu ochrany čistoty životního prostředí oprávněna.

Čistota ovzduší se sice ve Spolkové republice postupně zlepšuje, přibližně 70 německých měst ale stále ještě překračuje povolené evropské maximální koncentrace oxidu dusíku. Zemi hrozí za vystavování občanů příliš vysokému stupni znečištění soudní proces s Evropskou unií.

O zavedení podobného zákazu uvažují i další německá města - například Stuttgart a Düsseldorf. Platit by měl pro všechny vozy, které nesplňují nejpřísnější evropskou emisní normu Euro VI.

Hodnota naftových vozidel v Německu již výrazně klesla. Od skandálu automobilky Volkswagen ohledně podvodů při měření emisí z roku 2015 se také snížil jejich podíl na trhu. Podle pozorovatelů by mohla řada starších naftových aut z Německa nyní směřovat do Česka.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Krvavý rituál v Mexico City: Vydejte se po stopách děsivého zasvěcování aztéckého chrámu

Krvavý rituál v Mexico City: Vydejte se po stopách děsivého...

Čas dovolených se blíží: Víte, jak připravit děti na...

Levné cestování je v kurzu. Nabízíme pár tipů pro...

Pojedete na dovolenou po Evropě autem? Podívejte se, kolik vás...

Nekonečná měsíční krajina nabízí krásy, které nikde...

Kam na dovolenou s dětmi? I při cestování po Čechách...