Kim Čong-un kvůli schůzce s Trumpem udělal nečekané změny

Zahraniční 05. června 2018 | 04:37 — Ilona Cílková
Severokorejský vůdce Kim Čong-un údajně vyměnil tři čelní představitele armády. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj z americké administrativy.
Kim Čong-un údajně vyměnil tři čelní představitele armády / Reuters

Podle něj personální změny souvisí s chystanou schůzkou severokorejského vůdce s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Kim Čong-un si podle zdrojů agentury Reuters chce upevnit postavení ve vládní straně. Změny se podle jihokorejské agentury Jonhap týkají postu ministra obrany, náčelníka generálního štábu a politického šéfa armády.

Jejich cílem je údajně omladit velení novou generací důvěryhodných lídrů oddaných Kim Čong-unovi. Severokorejský vůdce se chystá na schůzku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Oba státníci se mají setkat 12. června v Singapuru. Šéf Bílého domu nedávno řekl, že by schůzka mohla znamenat nový začátek. Zároveň ale zdůraznil, že se vzájemné vztahy nezlepší jen při jediné schůzce.

Summit mezi Spojenými státy a vůdcem KLDR Kim Čong-unem byl nejprve zrušen, ale po pár dnech opětovně potvrzen na 12. června do Singapuru, jak již bylo dříve dohodnuto. V pátek to po setkání se severokorejským vyslancem Kim Jong-čcholem v Bílém domě prohlásil americký prezident. Donald Trump také oznámil, že se Severokorejci chtějí vzdát jaderných zbraní.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zemřela herecká legenda Gabriela Vránová. Nezabila ji rakovina, ale selhaly ledivny

Zbyla vám krabice od bot? Budete se divit, co se z ní dá...

Chcete bohatou úrodu paprik? Nezapomeňte jim udělat plot

Chcete mít letos krásné fuchsie? Dodržujte tato pravidla

Ze starých žaluzií nové? Je to hračka

Máte doma staré židle na vyhození? Vyrobte si z nich krásnou...

Využijte zbytky zeleniny a vypěstujte si z nich třeba novou...