Piráti zvažují žalobu na Andreje Babiše

Domácí 01. května 2019 | 12:54 — Ilona Cílková
Poslanci na ústních interpelacích 27. schůze v březnu letošního roku vyzvali předsedu vlády Andreje Babiše, aby předložil slibovaný Národní investiční plán. Andrej Babiš však plán nepředložil, a to i přesto, že jeho výtisk několikrát na jednání Sněmovny ukázal na kamery.
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek zvažuje žalobu / Facebook

Jakub Michálek proto prostřednictvím žádosti o informace požádal premiéra o dodání tohoto dokumentu, ten jej ale nedodal. Jakub Michálek nyní zvažuje žalobu.

Podle Michálka pro odepření informace není žádný zákonný důvod, protože se nejedná o dokumenty podléhající zákazu jejich poskytnutí. Vládou uvedený důvod, že jde o interní materiál, u kterého není připravena medializace, není legálním titulem podle platných zákonů.

 „Avizuji, že pokud bude premiér pokračovat v odpírání této informace mně jako poslanci, který má vládu podle zákona kontrolovat a znemožňovat mi tak výkon funkce v zájmu všech občanů, budu nucen podat na jeho nezákonné rozhodnutí žalobu ve správním soudnictví,“uvedl Michálek.

Podle tiskové zprávy vlády ze dne 26. listopadu 2018 byl již Národní investiční plán počítající se 17 tisíci projekty za 3,5 bilionu korun sestaven a představen, nelze tedy tvrdit, že je nutné ho utajovat nebo čekat na jeho medializaci. Dokument objektivně existuje, protože jej 18. dubna 2019 na jednání Poslanecké sněmovny držel v ruce Andrej Babiš během odpovědi na písemnou interpelaci Zbyňka Stanjury (ODS). O měsíc dříve – 14. března 2019 – stejný dokument opět použil během odpovědi na ústní interpelaci poslance Víta Rakušana (STAN).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Objevte malebný ostrov v Bavorsku s pohádkovou kopií Versailles

Objevte malebný ostrov v Bavorsku s pohádkovou kopií...

Víte, která země je v Africe nejbezpečnější? Tak tohle...

Už jste vyzkoušeli novou aplikaci na plánování dovolené?...

Kam v Evropě za michelinskou hvězdou? 5 tipů pro opravdové...

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na...

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu...

Zavřít reklamu