Nestandardní a nebezpečné. ODS kritizuje plán vlády na zřízení Národní sportovní agentury

Domácí 03. května 2019 | 12:25 — Ilona Cílková
Občanští demokraté chtějí na plénu Senátu odmítnout vznik Národní sportovní agentury a chtějí prosadit toleranci 0,5 promile alkoholu pro cyklisty.
Plán na vznik sportovní agentury je nebezpečný, varuje Miloš Vystrčil / ODS

Senátorský klub ODS podepsal společnou výzvu prezidentovi a předsedovi vlády, aby se zasadili o přemístění naší ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. „Zároveň bychom byli rádi, kdyby se tak stalo ve spolupráci s dalšími státy V4,“ uvedl místopředseda Senátu za ODS Jiří Oberfalzer.

Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil zase kritizuje vznik Národní sportovní agentury. „Návrh vlastně říká, že ministerstvo školství selhává a není schopné situaci ve sportu řešit, proto mu ubírá pravomoci a přesouvá ho na vznikající agenturu,“ podotkl Vystrčil. Zákon podle něj zvyšuje korupční potenciál – dává obrovskou moc jedinému člověku – předsedovi agentury. Předseda agentury a jeho lidé (které sám jmenuje) tak budou v podstatě jediní, kdo bude rozhodovat o dotacích ve sportu.

„Celé dohromady to působí velmi nestandardně a nebezpečně. Zákon si dává za cíl ‚spasit‘ český sport, jeho výsledky mohou ale být spíš opačné. Ztotožňuji se proto s návrhy na zamítnutí, které předložil výbor pro vzdělávání a ústavně-právní výbor. Cestu k řešení vidím spíš v tom, že by měla vzniknout pozice vicepremiéra pro sport, který by koordinoval aktivity ministerstev vnitra, obrany a školství,“ dodal Vystrčil.

Občanští demokraté chtějí také prosadit toleranci 0,5 promile alkoholu pro cyklisty. „Návrh tolerance 0,5 promile pro vodáky je přínosný a hodnotím ho kladně. Kromě toho, že dává lidem více svobody, tak také podporuje podnikatele v okolí vodních toků. Proto přicházím s pozměňovacím návrhem, který umožní stejnou toleranci také pro cyklisty. Byl bych rád, aby tato úprava platila už v letošní cyklistické sezoně,“ řekl senátor Ivo Valenta, jehož pozměňovací návrh Senát přijal.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jedna z nejkrásnějších zemí Evropy se může pochlubit úchvatným mořským pobřežím

Jedna z nejkrásnějších zemí Evropy se může pochlubit...

Dechberoucí scenérie a nádherná příroda. U našich sousedů...

Navštivte kouzelný stát, který tu už za pár desítek let...

Petrohrad: Jeden den vám v tomto krásném městě rozhodně...

Klenot Arabského poloostrova: Navštivte tajemnou a neznámou...

Skvělé tipy, jak po světě cestovat co nejlevněji

Zavřít reklamu