Vláda se obává vzdělané a prosperující společnosti, tvrdí politička

Domácí 04. dubna 2019 | 04:01 — Ilona Cílková
Pokud na něčem před volbami do Poslanecké sněmovny panovala všeobecná shoda napříč politickým spektrem, tak to byla skutečnost, že učitelům je nutné přidat, protože vzdělání je naše budoucnost a učitelé jsou dlouhodobě podhodnoceni, což má přímý vliv na kvalitu školství v naší zemi.
Podle Pekarové Adamcové předvádí vláda kolem učitelských platů doslova veletoč / TOP 09

Koalice se podle první místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové dlouho ke zvyšování neměla, priority viděla v bobtnání státního aparátu a „slevách na jízdném“.

V minulých dnech proto Sněmovna přijala usnesení, zejména opozičních poslanců, že vláda má učitelům přidat do výše 130 % průměrného platu do roku 2020. Poté však poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna přišel s tím, že zpochybňuje včerejší hlasování, protože nechtěl hlasovat pro usnesení, ale zdržet se. Následně mu v jeho snaze zpochybnit hlasování zdatně sekundoval poslanec KSČM Pavel Kováčik a  Jaroslav Faltýnek (ANO) a ohnutím sněmovních procedur si vynutili hlasování o tomtéž.

„Usnesení přijaté o den dříve kvůli této hlasovací mašinérii už neprošlo, vláda totiž nechce plnit ani svůj vlastní program, nejspíš proto, že se vzdělané a prosperující společnosti obává. Ta je totiž imunní vůči populismu a demagogii a neprahne po silné ruce autokratů, což současné vládní koalici ze zřejmých důvodu nevyhovuje,“ prohlásila Pekarová Adamová. 

Pokud však chceme být prosperující zemí, která je schopna zajistit lepší život svým občanům a postarat se i o seniory, sociálně slabé, samoživitelky, handicapované, tak je podle Pekarové Adamové právě investice do vzdělání tou nejlepší cestou. „Jiná cesta k prosperitě nevedla a nikdy nepovede. Ke Dni učitelů tedy vládní koalice dala pedagogům pěkný ,dárek´, a co je ještě horší, dala ho celé České republice,“ dodala první místopředsedkyně TOP 09.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Poznejte polský Hollywood. Město s poněkud temnou minulostí

Nejkrásnější letoviska severní Itálie, která si zamilujete...

Pastva pro oči. Evropská Niagara nabízí dechberoucí...

Jedinečné místo v Chorvatsku, které vás dostane hned...

Zavřít reklamu