ODS vyzývá živnostníky: Vydržte, až budeme ve vládě, EET zrušíme

Domácí 12. května 2019 | 08:24 — Ilona Cílková
Pokud se občanským demokratům nepodaří zamítnout další vlnu EET ve Sněmovně, chce toho dosáhnut v Senátu. Předseda občanských demokratů Petr Fiala celý projekt dlouhodobě kritizuje.
ODS: Živnostníci, vydržte, až budeme ve vládě, EET zrušíme / ODS

Podle Fialy je další vlna evidence tržeb jen pokračujícím bojem vlády s živnostníky a malými podnikateli. Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že ODS bude trvat na tom, aby se o návrzích na vyjmutí jednotlivých oborů z EET, které ODS předložila, hlasovalo jednotlivě. Podle něj tak každý uvidí absurditu vládního návrhu.

 „V Senátu se nám minulý týden podařilo prosadit zrušení daně z nabytí nemovitosti a zrušení zákazu prodeje o svátcích. Stejně chceme uspět i s EET. Buď už ve Sněmovně, nebo poté v Senátu,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala. EET nemá podle něj žádný smysl, vláda projekt přesto prosazuje. Je to pokračování vládního boje s živnostníky a drobnými podnikateli, tvrdí Fiala.

„Přitom všichni víme, že například řemeslníků je dnes málo. Kvůli EET mnozí z nich podnikání ukončí, tak jako v první vlně skončila řada prodejen hlavně na vesnicích. Vidíme, že vládní poslanci jsou hluší k rozumným argumentům. Když ale neuspějeme ve Sněmovně, podaří se nám to v Senátu, stejně jako jsme uspěli minulý týden. Všem aktivním a pracovitým živnostníkům, kteří se každý den probouzejí do nejistoty, těm vzkazuji: vydržte. Nevzdávejte to. Až budeme ve vládě, EET zrušíme,“doplnil Fiala.

Jak řekl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura, vláda nejčastěji mluví o tom, že se zákonem o EET zavádí úlevy pro podnikatele, ve skutečnosti ale vláda rozšiřuje povinnost EET na všechny ostatní činnosti, při kterých jsou vybírány hotovostní platby. „V řadě případů to nemá žádnou jinou logiku, než je posedlost vlády kontrolou. Podali jsme více než 700 pozměňovacích návrhů, kterými postupně vyjímáme jednotlivé činnosti. Chceme, aby každý poslanec věděl, komu ukládá nové povinnosti. Jsou mezi nimi sociální pracovníci, kteří poskytují péči seniorům, učitelé, kteří poskytují soukromé hodiny – např. hry na klavír, nebo učí angličtinu. Budeme proto trvat na tom, abychom o jednotlivých návrzích hlasovali postupně. Aby každý viděl absurditu těchto návrhů,“ dodal Stanjura.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Objevte kouzlo Dolního Saska

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Objevte kouzlo...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Modrá je prostě dobrá. Projděte si nejdelší prosklený...

Zavřít reklamu