Selhání Babišovy vlády: Další mezinárodní arbitráží na obzoru?

Domácí 16. července 2019 | 12:10 — Ilona Cílková
Krajský soud v Brně rozhodl, že se Antimonopolní úřad musí urychleně znovu zabývat smlouvou mezi novým provozovatelem mýtného systému (konsorcium CzechToll a SkyToll) a ministerstvem dopravy.
Je to další z velkých selhání Babišovy vlády, říká Stanislav Blaha / ODS

Podle soudu byla uzavřena protizákonně. V rozporu s tehdy platným předběžným opatřením, které podpis smlouvy zakazovalo.

„Je to další z velkých selhání Babišovy vlády. Místo jasně a transparentně vysoutěženého nového provozovatele mýtného systému tu máme kvůli fatálním chybám ministerstva dopravy nezákonně podepsanou smlouvu s novým provozovatelem,“ řekl poslanec ODS Stanislav Blaha.

Jak Blaha doplnil, nyní očekává, že ministr dopravy urychleně předstoupí před Sněmovnu s návrhem dalšího postupu státu v otázce výběru mýtného tak, aby ochránil Českou republiku před případnou mezinárodní arbitráží, ať už se stávajícím nebo nově vysoutěženým provozovatelem. „A zároveň připomínám, že se ministerstvu dopravy nepodařilo úspěšně vysoutěžit ani mýtného administrátora,“ dodal Stanislav Blaha.

Výběr mýta s novým provozovatelem má být na dálnicích spuštěn od 1. prosince letošního roku. Jedná se už o druhý rozsudek téhož soudu v této věci. V květnu vyhověl stížnosti firmy Kapsch a konstatoval, že předběžné opatření, kterým Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zakázal ministerstvu dopravy uzavřít smlouvu s vítězným uchazečem, platilo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak cestovat v pohodě a bez stresu

Jak cestovat v pohodě a bez stresu

Největší rakouský skiareál mimo Alpy. Hochficht je na skok...

Jakou strategii použít při rezervaci hotelu, abyste dosáhli...

Leden ve Špindlu ve znamení skvělého lyžování, nízkých...

Singapur láká stále více Čechů. Kdy je nejlepší čas na...

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Vietnamu a co vás v této...

Zavřít reklamu