Překvapivé přiznání Američanů

Zahraniční 21. ledna 2017 | 06:30 — Ilona Cílková
Nezávislý zpravodajský portál WikiLeaks zveřejnil nedávno 35 minutovou nahrávku amerického ministra zahraničních věcí Johna Kerryho pocházející z konce září minulého roku.
Zajímavá slova Johna Kerryho / Shutterstock

V ní ministr přiznal, že USA nechaly rozrůst teroristickou organizaci Islámský stát s cílem odstavit od moci syrského prezidenta Bašára Asada. Kerry se tak vyjádřil během neveřejných jednání se syrskou opozicí na Valném shromáždění OSN dne 22.9.2016.

Kerry v nahrávce mimo jiné říká: „ISIS vyhrožoval možnou ofenzívou na Damašek. Sledovali jsme to. Spojené státy tak chtěly využít rozrůstající se vliv teroristů, zejména z ISIS, jako páku na syrského prezidenta Asada s cílem donutit ho odstoupit ze své funkce a v podstatě donutit Sýrii kapitulovat."

Tato Kerryho slova o ISIS se ale v téže nahrávce, kterou začátkem října zveřejnila některá mainstreamová média jako CNN a The New York Times nenacházejí, neboť byla vystřižena. Celou nahrávku zveřejnila až platforma WikiLeaks.

Ve světle těchto informací se udělení Nobelovy ceny za mír Baraku Obamovi jeví jako neuvěřitelný výsměch světové veřejnosti!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Masivní černá díra roztrhala neutronovou hvězdu. Pozorovat tuto událost je extrémně vzácné

Našli jste doma glycerin? Právě jste objevili všestranného...

Jak pomocí levandule odpudit komáry a moly i mravence

Jak vyleštit zašlý porcelán, abyste mu neuškodili? S těmito...

Akvárium ocení nejen alergici. Stane se ozdobou každého...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes?

Zavřít reklamu