Václav Klaus je proti euru i proti nesmyslným zákazům

Domácí 17. srpna 2019 | 15:27 — Ilona Cílková
Ostře se vyjádřil předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na adresu ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), kterého v minulém týdnu viděl řešit „klimatickou krizi“.
Václav Klaus a odmítá boj s uchošťoury a brčky / Archiv

Ministr zahraničí Tomáš Petříček v mediálním prostoru podpořil „bojovníky za lepší klima“ a dokonce vyhlásil klimatickou nouzi a přislíbil chovat čmeláky v budově ministerstva. Kdyby byla Sněmovna a interpelace, zeptal by se Václav Klaus mladší ministra Tomáše Petříčka: „Jste úplnej magor?“.

Nelíbí se mu ani přehnané ekologické snahy německého ministerstva životního prostředí a jeho tendence prosazovat je v celé Evropě. „Čína a Indie emitují pětkrát více emisí než před pár lety. USA asi dvakrát. Bohaté země jako Austrálie vyvážejí odpady do chudých zemí – ty je pak švihnou do moře, což je strašné,“ připomněl Klaus.

„A my bojujeme s uchošťoury a plastovými brčky. Mimochodem, dostal jsem tuhle v baru drahé bambusové brčko a evidentně už ho někdo měl v puse, neb vevnitř byl nějaký kus kokosu z jiného drinku. Já to chápu, že se to hrozně špatně myje, ale byl jsem fakt vytočenej na ty světové dobroděje,“dodal rozhořčeně předseda hnutí Trikolóra.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující pláže Řecka

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující...

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Zavřít reklamu