Dálnice D1 je delší o 14 kilometrů. Otevřel se nově postavený úsek Přerov - Lipník nad Bečvou

Domácí 14. prosince 2019 | 06:37 — Helena Malá
Řidičům se otevřel nový úsek dálnice D1 spojující Přerov a Lipník nad Bečvou. Naše nejstarší a nejdelší dálnice se tak rozrostla o nový úsek v délce 14,3 km. Jedná se o druhý dálniční úsek, který byl zprovozněn v tomto týdnu. V úterý byla zprovozněna jedenáctikilometrová část dálnice D3.
Nově otevřený dálniční úsek úplně propojuje dálnici D1 od Přerova s dálnicí D35 od Olomouce a se silnicí I/47 / Ministerstvo dopravy ČR

„Nový dálniční úsek úplně propojuje dálnici D1 od Přerova s dálnicí D35 od Olomouce a se silnicí I/47. Díky tomu vznikne u Lipníku nad Bečvou významný dopravní uzel, který zvýší šance na nové investice pro celý region,“ uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík, který se zprovoznění nového úseku osobně zúčastnil.

Po svém kompletním dokončení bude dálnice D1 sloužit jako klíčové spojení mezi průmyslovými a ekonomickými centry na ose Praha – Brno – Ostrava. Pro kompletní dokončení D1 chybí ještě vybudovat úsek mezi Říkovicemi a Přerovem v délce 10 km. Minulý měsíc olomoucký stavební úřad schválil změnu územního rozhodnutí pro stavbu tohoto úseku. Ředitelství silnic a dálnic tak intenzivně pokračuje v jeho přípravě.

Pro údržbu nové části dálnice D1 byla na podzim letošního roku zahájena také stavba nového areálu Střediska správy a údržby dálnic Přerov. Než bude nový areál dokončen, bude zajišťovat údržbu středisko v Kocourovci.

Po zprovoznění dnešní stavby je aktuálně rozestavěno 234,7 km dálnic a silnic I. třídy, z čehož nové úseky dálnic tvoří 113,2 km - nejvíce se staví na D3 (19,8 km), D11 (22,4 km), D35 (27,3 km). Dále silničáři modernizují 60,7 km D1 a 60,9 km tvoří novostavby na silnicích I. tříd.

Co se týká nově otevřeného úseku dálnice D1 z Přerova do Lipníku nad Bečvou, byla v rámci akce postavena vozovka o ploše 321 800 m2. Práce vyšly na částku přes 2,717 miliardy korun bez DPH.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující pláže Řecka

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující...

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Zavřít reklamu