Nenávidíte svou práci? Nejste sami, těchto 5 problémů trápí většinu lidí

Domácí 04. února 2017 | 05:30 — Ilona Cílková
Patříte k lidem, kteří svou práci nemají rádi? Sníte o tom, jak vítězoslavně vkročíte do šéfovy kanceláře a hodíte mu na stůl vaši výpověď? Nemyslete si, že jste jediný.
Nejste v práci odvázaní? / Shutterstock

Podobně jako vy uvažuje velmi mnoho lidí. Nejsou spokojeni se svými kolegy, netěší je, že se už léta dívají na stejnou výplatní pásku. Většina však se svou nespokojeností neudělá nic, zůstávají na stejném místě, se stejnými stížnostmi, které se časem ještě prohlubují. Podívejte se na pět problémů, které nejčastěji lidi v práci trápí.

Nevyděláváte tolik, kolik byste chtěli
Zvyšování platu je něco, co se v některých firmách dosahuje jen velmi těžko. Zaměstnavatelé většinou nejsou nakloněni navýšení vaší výplaty a rozhovor o mzdě představuje téměř vždy pořádný boj. Mnohokrát jsou nadřízení ochotni přidat svým zaměstnancům až po několika letech loajální práce. Pokud však nemáte čas čekat, zda vám po letech přidají k výplatě, případně víte, že ve firmě, v níž působíte, je zvýšení platu nedosažitelný cíl, skoncujte se stěžováním a poohlédněte se po novém zaměstnavateli.

Děláte práci jinak než váš kolega?
Týmovou práci vnímá každý jinak. Pro někoho je to spravedlivé rozdělení úkolů, pro jiné zase možnost zadávání úkolů někomu jinému a "zašití se" v rámci skupiny. Pokud patříte do první skupiny, ale máte kolem sebe většinou kolegy, kteří si chtějí práci co nejvíce usnadnit a tak vás zneužívají, je jasné, že jste v práci nespokojený. Abyste to změnili, promluvte si se svými kolegy. Pokud ani to nezabere, promluvte si s nadřízeným a řekněte mu, že se vám nelíbí, že ne všichni z týmu se zapojují stejně, a že se někteří kolegové se jen vezou s úspěchem skupiny.

Máte kolegu, se kterým si nerozumíte?
Každá společnost potřebuje rozmanité osobnosti k tomu, aby dosáhla úspěchu. Potřebuje extrovertní obchodníky, kteří se nenechají odbýt, potřebuje však i introvertní analytiky, kterým vyhovuje svět s čísly. Taková různorodost je žádoucí. To, co však nejvíce rozděluje lidi na pracovišti, je jejich povaha. Lidé, kteří se vyžívají v hádkách, intrikách, kteří využívají jiných nebo kteří nevědí, jak se chovat ke svým kolegům - spolupracovat s nimi je utrpení. Pokud máte takového kolegu, netrpte potichu - obraťte se s tímto problémem na svého nadřízeného. Jednoduchým řešením může být, že takového kolegu přemístí a sníží se tak intenzita vašeho setkávání.

Nevíte, kdy jste měli naposledy dovolenou?
Protože když jste si ji i vybrali, nic se nezměnilo - jen jste vyměnili kancelář za prostory internetové kavárny v zahraničí? Pokud se ve vašem zaměstnání neustále vyžaduje vaše nasazení a musíte být vždy "po ruce", jen těžko dokážete opravdu vypnout a odpočinout si. Najděte si způsob, jak se zbavit stresu a relaxovat, je to důležité proto, abyste se vyhnuli syndromu vyhoření.

Pracujete v zaměstnání plném nepříjemných lidí
Jsou společnosti, ve kterých se nepříjemným až protivným spolupracovníkům prostě nevyhnete. Pokud vám prostředí firmy, ve které aktuálně působíte, nevyhovuje a příčí se vám pracovat za podmínek, jaké jsou stanoveny, můžete se to pokusit alespoň částečně změnit. Pokud se vám to však nepodaří, zůstávat v takovém prostředí nebude nic příjemného a z dlouhodobého hlediska vám spíše ublíží, zvolte si proto raději změnu. Strávit roky na pracovišti, kde panuje faleš a intriky, vám - ať už je práce sebelépe zaplacena, nic pozitivního nepřinese.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Olympionici Šebrle a Svoboda hrají ve filmu s oscarovým hercem

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...

Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete...

Upečte pejskům vlastní pamlsky, recepty jsou rychlé a levné

Okna před zimou potřebují údržbu, je mnohem důležitější...