Nebudeme hrát s premiérem žádnou hru, ozývá se z ODS

Domácí 27. března 2020 | 10:17 — Ilona Cílková
Premiér Babiš v úterý nabídl opozici tři místa do Ústředního krizového štábu. Jenže kandidátů je hned sedm. Podle předsedy Občanských demokratů Petra Fialy by neměl být problém, aby křesel přibylo více.
Uděláme vše pro to, abychom si s krizí kolem nemoci Covid-19 co nejlépe poradili, říká Fiala / ODS

„Nebudu se tady bavit s dalšími stranami o tom, jestli vyřadíme toho experta, nebo tamtoho experta. Kdyby tam bylo těch míst více, celé věci by to jenom pomohlo. Vždyť za téhle situace potřebujeme každého odborníka, každou chytrou hlavu,“ zhodnotil premiérův návrh předseda ODS s tím, že je v tuto chvíli v Ústředním krizovém štábu několik desítek lidí. A je potřeba, aby i opozice měla přehled a informace.

„Já tady nebudu hrát žádnou hru, ani s premiérem, ani s nikým jiným. Pokud to pan premiér myslí vážně, tak tam přidá pár židlí a postavíme tam zástupce všech opozičních stran,“ přidal Fiala před videokonferencí, kde měly strany Babišovi své kandidáty představit. Jména dalších stran prý nezkoumal: „Já jsem se soustředil na to, aby ODS navrhla kandidáta, který skutečně pomůže zvládat krizovou situaci a má s tím zkušenosti."

Občanští demokraté vybrali bývalého policejního prezidenta a nynějšího šéfa senátního klubu ODS Martina Červíčka: „Jsem přesvědčen, že má zkušenosti třeba mnohem větší než většina lidí, která dnes v tom krizovém štábu sedí, a to nemyslím nijak zle.“

Dalším z aktivních politiků, které opozice navrhla, je někdejší policejní vyšetřovatel a nynější poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Od lidovců pak míří do štábu lékař a poslanec Vít Kaňkovský, zatímco SPD nominuje svého poslance a bývalého zástupce ČR ve strukturách Severoatlantické aliance Radovana Víchu. 

TOP 09 hned v úterý představila nominaci předsedy stomatologické komory Romana Šmuclera, zatímco Piráti a STAN se shodli na Filipu Matějkovi z Národohospodářského ústavu Akademie věd. S vlastním kandidátem přišlo i hnutí Trikolóra. Tím je ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, lékař Marek Zeman. Koruna nebo euro. Krize ukazuje, jaká měna je pro nás lepší. A někteří budou překvapeni.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Modrá je prostě dobrá. Projděte si nejdelší prosklený...

Objevte nejkrásnější pláže a azurové perly Chorvatska

V České republice můžete vidět druhou největší sbírku...

Zavřít reklamu