Vláda pokračuje v kopírování našeho programu, zní z ODS

Domácí 29. června 2020 | 16:09 — Ilona Cílková
Už v roce 2017 šla ODS do parlamentních voleb s programem na zavedení paušální daně. Její stávající plánované zavedení vládou tak koresponduje s dlouhodobou snahou ODS ulehčit podnikání.
Další 3 fotografie v galerii
Zavedení paušální daně je náš dlouholetý program, upozorňuje Zbyněk Stanjura / ODS

Neřešeným problémem zůstává vysoké zdanění práce, 7. nejvyšší ze zemí OECD, na což upozorňují i kritici paušální daně s poukazem na právě vysoké náklady na zaměstnance.

„Vláda pokračuje v kopírování programových cílů a ekonomických návrhů ODS. Aktuálně jde o zamýšlené zavedení paušální daně. Paušální daň usnadňuje podnikání nejmenším a odstraňuje byrokratické bariéry spojené s provozováním živnosti. Z tohoto pohledu zavedení paušální daně jednoznačně podporujeme, protože naplňuje naši politiku ponechání co největšího množství peněz lidem,“ říká Zbyněk Stanjura, předseda poslaneckého klubu a 1. místopředseda ODS.

„Problémem zůstává vysoké zdanění práce v Česku, na což poukazují i kritici paušální daně. Zdanění práce je 7. nejvyšší ze zemí OECD a tzv. Den daňové svobody, tedy kdy lidé přestávají vydělávat na stát, se letos protáhl až do zítřka, do 30. června. Toto je pro ekonomiku a udržení pracovních míst skutečný problém a ODS usiluje mj. o snížení sociálních odvodů o 2 % a dále o 0,25 % za každou půlhodinu u zkrácených úvazků," dodává Stanjura.

„O paušální dani se už mluví dlouho, je to jeden z dobrých nástrojů, který usnadní podnikání řadě menších podnikatelů. Určitě se budeme chtít bavit a jednat o jejích parametrech tak, aby byla skutečně výhodná i pro ty nejmenší živnostníky, ale není jediný důvod k jejímu dalšímu odkládání. Pokud ministryně Maláčová nyní tvrdí, že se MPSV nestihne na zavedení paušální daně připravit, je to buď lež, nebo důkaz o její naprosté neschopnosti,“ dodává místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček. Živnostníky čeká daňová revoluce. Ušetřit by mohli desetitisíce.

Témata: daň, paušál, ODS, program
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při návštěvě Maďarska

Jedinečná místa, která byste rozhodně neměli vynechat při...

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Zavřít reklamu