Unikla tajná zpráva. Počet "no-go zón" ve Švédsku se za 2 roky zvýšil o více než 50 procent

Domácí 15. června 2017 | 05:01 — Ilona Cílková
Počet oblastí, které švédská policie považuje za "problematické", se za dva roky údajně zvýšil z 15 na 23.
Do některých čtvrtí ve městě se bojí policisté chodit / Shutterstock

Policie doufá, že zvýšené zdroje sníží počet "problematických" oblastí, tedy městských částí, v nichž převažují migranti, a které se v důsledku nekontrolovaného obchodu s drogami a náboženského extremismu změnily na prakticky nepřístupné zóny.

Tajná zpráva, kterou vypracovalo zpravodajské oddělení švédských národních operací (NOA), ukázala, že současná legislativa a postupy policie jsou bezmocné v boji proti šíření kriminality a extremismu. Policejní síly podle výzkumu NOA považují za obtížné v těchto městských částech provádět jakékoli zásahy.

Místní média uvedla, že policejní rada plánovala zveřejnit aktualizovaný seznam těchto oblastí minulý měsíc, ale národní policejní šéf Dan Eliasson tomu zabránil. Tyto informace jsou prý velmi citlivé.

V únoru se švédská média pustila do prezidenta Donalda Trumpa, když řekl, že severský národ "má problémy, které nikdy nepovažoval za možné" v důsledku masové migrace.

Jen pár hodin po jeho projevu vypukly nepokoje, při nichž byla zapalována auta a rabovány obchody ve známé švédské "no-go" zóně Rinkeby.

V dubnu pak portál Breitbart London oznámil, že desítky domů na předměstí ve Stockholmu už nedostávají poštu poté, co vedení poštovního úřadu posoudilo čtvrt, kde žijí v drtivé většině cizinci, jako příliš nebezpečnou na to, aby tam vysílala své zaměstnance.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Anna K. si přes zimu užívá zasloužený odpočinek. Ten si s sebou ale nese překvapivou daň

Jarní dekorace váš byt oživí. Když si je vyrobíte,...

Ocet je velmi účinný pomocník při úklidu. Jsou ale místa,...

Škrábance na autě můžete dobře zahladit pomocí běžných...

Zahradničení v únoru. Lze založit trávník, provést ořez...

Domácí chov chameleonů není složitý. Zvířata se ale...

Sedací vaky ocení lidé s bolavými zády i malé děti. Hodí...

Zavřít reklamu