České hory se mohou pochlubit unikátní novinkou

Domácí 03. července 2017 | 04:38 — Ilona Cílková
Na úpatí Černé hory v Janských Lázních vznikla nová Stezka korunami stromů. Krkonošský národní park (KRNAP) očekává, že pomůže přilákat turisty z vrcholků Krkonoš, a uleví tak přetíženým hřebenům.
Janské lázně mají od prvního červencové víkendu pro své návštěvníky další lákadlo / Stezkakrkonose.cz

Stezka se veřejnosti slavnostně otevřela v neděli 2. července. Stezka dlouhá 1300 metrů s vyhlídkovou věží má návštěvníkům ukázat stromy od kořenů až po jejich koruny a jako jediná na světě je zavede je i do podzemí. Zhruba ve dvou třetinách je vyhlídková věž vysoká 45 metrů s výhledem na jih, východ a západ. Celá stavba je bezbariérová a má několik adrenalinových sekcí, jde například o padesátimetrový tobogan vedoucí vnitřkem vyhlídkové věže. 

Návštěvníky zavede i do podzemí. V jeskyni o rozloze 400 metrů čtverečních budou mít turisté možnost studovat mikrosvět půdy. Zábavná interaktivní expozice návštěvníky přenese do kořenoví stromů, kde se to hemží nejrůznějšími živočichy.

Stavbu za 180 milionů korun by mohlo ročně navštívit až 200 000 lidí. „Je to aktivita, která nepochybně přiláká spoustu turistů, kteří by jinak vyrazili na hřebeny. Zprovozněním stezky se nezvýší celková návštěvnost Krkonoš, naopak jejich návštěvníci získají novou možnost, kam jet,“ uvedl mluvčí KRNAP Radek Drahný.

V Česku jsou zatím jen dvě podobné stavby. Jedna je v Dolní Moravě, druhá v Lipně nad Vltavou.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují nádhernou přírodu

Tyrolské parky: Tip pro aktivní cestovatele, kteří milují...

Navštivte dokonalý svět uprostřed Atlantiku. Pro Evropana...

Dovolená s nádechem nostalgie. Úchvatné pobřeží a...

Skvělý tip na aktivní dovolenou. Turistický ráj máme...

Skvělý tip na víkend s dětmi. Projděte se jedinečným...

Šilinkův důl nabízí nenáročnou ferratovou cestu pro...

Zavřít reklamu