Nelegální sklad v Praze ukrýval tuny masa z Vietnamu i Rakouska

Domácí 24. listopadu 2017 | 03:58 — Helena Malá
Státní veterinární správa (SVS) odhalila v Praze 6 nelegální sklad, ve kterém byly tuny zmražených ryb a hovězího masa. Produkty, které pro spotřebitele představují riziko, putovaly do několika restaurací v České republice.
Maso z nelegálního skladu putovalo do českých restaurací / SVS ČR

Ve skladu se nacházelo téměř 2 600 kg živočišných produktů. "Konkrétně se jednalo o zmrazené produkty rybolovu původem z Vietnamu, rybí konzervy z Koreje a zmrazené hovězího maso z Rakouska.

Veterinární inspektoři na místě zakázali prodej těchto potravin a zboží již bylo vráceno dodavateli. Provozovateli skladu hrozí až milionová pokuta.

Podle veterinářů představuje maso z nelegálních skladů potenciální riziko pro spotřebitele. Při provozování neschváleného skladu totiž není zaručeno dodržování platné legislativy, zejména skladovacích podmínek, dodržování správné hygienické praxe a systémů založených na analýze nebezpečí (tzv. HACCP) či plnění požadavků na personál z hlediska odbornosti a zdravotního stavu.

V poslední době jde už o několikátý nepovolený sklad v Praze, který veterináři objevili. Například v červnu informovali o skladu v těsné blízkosti tržnice SAPA v Libuši, kde našli 2,3 tuny drůbežího masa, kachen a krevet. V areálu SAPA pak našli letos v květnu sklad hovězího, vepřového a drůbežího masa a ryb neznámého původu o hmotnosti 60 kilogramů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Archeologové vykopali tisíce let starou řemeslnou dílnu. Pamatuje stavbu egyptských pyramid

Lustr z papírových košíčků ozdobí každý interiér i...

Konec vysévání? Omyl! Je nejvyšší čas zasadit třeba...

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...