Varování meteorologů: Moravu zasáhne sněžení!

Domácí 30. listopadu 2017 | 04:31 — Helena Malá
Na sněhovou nadílku by se ve čtvrtek 30. listopadu měli připravit lidé na východní Moravě a také ve Slezsku. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali varování před sněžením pro Zlínský, Olomoucký i Moravskoslezský kraj a část Jihomoravského kraje.
Varování před sněhem platí pro Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Jihomoravský kraj. / Shutterstock

Podle meteorologů napadne ve čtvrtek 30. listopadu na východě Moravy a ve Slezsku pět až 12 centimetrů sněhu, v Beskydech pak 10 až 20 centimetrů. Výstraha ČHMÚ je naštěstí jen s nízkým stupněm nebezpečí.

"Východ našeho území ovlivní tlaková níže na zvlněném frontálním rozhraní, která bude postupovat ze severního Jadranu přes Slovensko dále k severu," uvedli meteorologové. Nejintenzivněji by mělo sněžit ráno a dopoledne, ve Slezsku pak pro změnu až v odpoledních hodinách.

Řidiči by měli mít zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy. ČHMÚ také doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a na horách informace horské služby.

V pátek, sobotu a neděli by se mohlo mírné sněžení objevit jen zcela ojediněle v horských oblastech. Denní teploty by se měly v pátek a o víkendu pohybovat od -2 do +2 °C, ty noční pak od -2 do -7 °C, výjimečně může rtuť teploměru klesnout v noci až k -10 °C.

V následujícím týdnu bude v České republice většinou zataženo a opět se může objevit sníh. Od středních poloh ale může padat také déšť se sněhem. Přes den ale bude o poznání tepleji, teploměr bude ukazovat 0 až +6 °C.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

NASA odstartovala průlomovou misi. Sonda Parker míří vstříc slunečnímu žáru

Vyrobte si své vlastní hnojivo. Poradíme vám, jak na to

Změňte si barvu hortenzie na přání, třeba pomocí alobalu a...

Padají vám větve pod tíhou plodů k zemi? Poradíme, co...

Chystáte se na kolo se svým psem? Máme pro vás pár dobrých...

Váš gril bude zářit čistotou. Máme pro vás tip, jak ho...

Je vám horko? Vyrobte si vlastní klimatizaci, která skutečně...