Prezidentské volby mají jasného favorita

Domácí 18. prosince 2017 | 04:06 — Ilona Cílková
Do prezidentských voleb už zbývají jen necelé čtyři týdny. Kdyby se konaly nyní, získal by podle průzkumu v prvním kole největší podporu stávající prezident Miloš Zeman.
Největší podporu mezi lidmi má Miloš Zeman / Česká televize

Podle agentury Kantar TNS a Median by Zemanovi dalo hlas 43 a půl procenta lidí. Druhý Jiří Drahoš by získal podporu od 28 a půl procenta voličů.

Pokud by Zeman získal hlas i od lidí, kteří jeho volbu zvažují, dosáhl by jeho volební potenciál na 48 procent hlasů. Drahošovi by potenciál přidal dalších 13 procentních bodů, celkem tedy 41,5 procenta hlasů.

Třetí by skončil Michal Horáček, kterého podporuje 11 a půl procenta oslovených respondentů. Spolu s hlasy voličů, kteří o něm uvažují, by nakonec mohl mít téměř 29 procent. Expremiér Mirek Topolánek má ve volebním modelu sedm procent hlasů, podle potenciálu bezmála patnáct.

Pavel Fischer by dostal hlas pěti procent oslovených. Pokud by jej volili všichni lidé, kteří to zvažují, měl by 21 a půl procenta. Marek Hilšer si získal přízeň dvou procent voličů, v potenciálu téměř deseti.  

Vratislava Kulhánka by volilo půl druhého procenta lidí, potenciál má osm procent. Jiří Hynek by získal rovné procento a v případě hlasu od lidí, kteří jeho volbu zvažují, by mohl dosáhnout na pět a půl procenta. Žebříček s půlprocentní podporou a čtyřapůlprocentním maximálním ziskem uzavírá Petr Hannig.

Pokud by proběhlo druhé kolo volby, byl by podle průzkumu nejtěsnější duel mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem. Pro každého z nich by spíše nebo určitě hlasovalo 45 procent oslovených.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Natálie Grossová roste do krásy! Mladá zpěvačka předvedla postavičku v bikinách

Lustr z papírových košíčků ozdobí každý interiér i...

Konec vysévání? Omyl! Je nejvyšší čas zasadit třeba...

Dejte půdě pořádnou dávku živin. Zasejte zelené hnojení

Nechejte rozkvést své staré boty a zasaďte do nich třeba...

Vyčarujte si v bytě novou stěnu pomoci ubrousků nebo...

Triky, na co všechno se vám hodí ústní voda. Od teď už...