Bodyguardi a ochranka. Kandidáty na prezidenta doprovází strážci

Domácí 21. ledna 2018 | 04:36 — Ilona Cílková
Kandidáti na prezidenta podstupují během kampaně určité bezpečnostní riziko. Oba finalisty proto doprovázejí strážci. O současnou hlavu státu Miloše Zemana se starají policisté ze speciálního útvaru, Jiří Drahoš si od minulé soboty najal soukromé ochránce.
Před týdnem zasahovala ochranka prezidenta Zemana proti aktivistce ve volební místnosti / Česká televize

Bodyguardi Drahoše poprvé doprovázeli minulou sobotu. Přišel s nimi spolu s manželkou už do volebního štábu. Na pár dohlíželi celý den, v davu mezi příznivci i u rozhovorů s novináři. Ochranka Drahoše i jeho ženu neustále hlídala i v dalších dnech. Důvodem jsou výhrůžky na internetu.

„Kdo otevře facebookový profil, tak vidí, že někteří lidé tam mají potřebu něco zakřičet, takže je to částečně také kvůli bezpečnosti,“ uvedla Drahošova mluvčí Kateřina Procházková. Na policii se ale Drahošův tým neobrátil, nezvažuje ani trestní oznámení. Eva Drahošová ovšem připouští, že se o manžela trochu bojí. I ona má teď po boku bodyguarda. V pátek ji doprovázel na návštěvě Libereckého kraje.

Miloš Zeman má jako prezident státní ochranu. Zajišťuje ji Policejní prezidium, konkrétně Útvar pro ochranu prezidenta České republiky. Před týdnem jeho členové například zasáhli proti aktivistce ve volební místnosti.

Podle policie zareagovali správně: část bodyguardů zajistila ženu, druhá část odvedla prezidenta na chodbu, kde ho ochránci ukryli před veřejností i kamerami. Po chvíli Miloše Zemana doprovodili zpět k volební komisi. „Jak vidíte, moje ochranka funguje docela dobře,“ poznamenal k incidentu prezident.

Zda je ochrana prezidenta kvůli tomuto incidentu posílena, prezidentův tým říct nechce. „Bezpečnostní opatření v zásadě nekomentuji,“ vzkázal mluvčí Jiří Ovčáček. „Policisté samozřejmě v příštím týdnu taktéž nastaví další bezpečnostní opatření, které bude v souvislosti s ochranou prezidenta republiky. Bude naprosto individuální a přizpůsobené dané situaci,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia Eva Kropáčová.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v září a říjnu?

Dovolená u moře na konci sezóny: Kam se dá vyrazit i v...

Nudíte se na dovolené? Zkuste se plavit na obrovské luxusní...

Dovolená s dětmi: Příjemné letovisko, kde se snoubí...

Nemusíte cestovat po světě sami: Jak si najít parťáka na...

Pro milovníky romantiky i adrenalinu: Užijte si v Rakousku...

Moderní turistika s chytrým telefonem: Které cestovní...