Zájem o Babišovu Účtenkovku opět o něco klesl, přesto padl rekord

Domácí 17. dubna 2018 | 04:06 — Helena Malá
Zájem o kontroverzní Účtenkovku pomalu klesá. V březnu se do soutěže spuštěné na podporu EET zapojilo téměř 421 tisíc lidí, což je zatím nejméně od spuštění soutěže. Na druhou stranu si březnové slosování drží rekord v počtu zaregistrovaných účtenek.
Do Účtenkovky se už zapojilo přes 800 tisíc hráčů / Účtenkovka

Do účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) se za dobu jejího fungování od loňského října do letošního 15. dubna zapojilo 809 981 hráčů, kteří zaregistrovali zhruba 104 milionů účtenek. Ročně plánuje Ministerstvo financí vyplatit výhry za 64,8 milionu korun.

Do zatím posledního šestého slosování se zapojilo podle statistik 420 979 aktivních hráčů. Ti zaregistrovali 18,4 milionu účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 15,9 milionu.

Nejvíce hráčů se zaregistrovalo do slosování v listopadu, a to 478 tisíc. Nejvíce zaregistrovaných účtenek pak ministerstvo zaznamenalo v posledním slosování za měsíc březen. V březnu padl i rekord v počtu účtenek zaregistrovaných jedním hráčem nebo průměrný počet účtenek na jednu osobu. Zároveň se ale v březnu loterie zúčastnil zatím nejmenší počet aktivních hráčů.

Ministerstvo financí od 1. března registraci účtenek do hry zjednodušilo a zrychlilo. Od května plánuje rozšířit aplikaci také o čtečku QR kódů. "Vyslyšeli jsme volání soutěžících po této funkcionalitě. Pokud se obchodník rozhodne opatřit účtenku QR kódem, bude pro jeho zákazníka zařazení účtenky do soutěže otázkou několika vteřin. Technické řešení finalizujeme a předpokládáme, že první obchodníci by tuto možnost mohli nabídnout již v průběhu května. Půjde však vždy o suverénní rozhodnutí každého obchodníka," uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

Náklady na účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET) bez započtení výher by do konce letošního roku měly činit asi 34 milionů korun.

Slosování loterie se koná každý 15. kalendářní den v měsíci. První výhra je milion korun, druhá automobil za zhruba 400 tisíc korun, třetí 300 tisíc korun, čtvrtá 200 tisíc korun a pátá 100 tisíc korun. Dále mohou lidé získat 20 výher po 20 tisících korunách, 1 000 výher po jednom tisíci a 20 tisíc výher po stokoruně.

Ministerstvo financí zároveň oznámilo, že se od příštího kola mění vůz, o který se hraje. Dosud byl vždy druhou cenou Ford Focus, v příštím slosování se již bude hrát o nový model vozu, a to crossover SUV Ford EcoSport s benzínovým motorem o obsahu 1.0 litru (výkon 92 kW), v tmavě modré barvě. Soutěžit se o něj bude v příštích šesti slosováních.

Ministerstvo si od loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v EET, jehož efektivita by se tím měla zvýšit. Zájemci mohou registrovat účtenky prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka. Opozice je k zavedení loterie skeptická.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Krásná Petra Svoboda si oblíbila HairConturing. I ona podlehla žhavému trendu letošní sezony

Zapáchá vašemu pejskovi z tlamy? Může mít i vážný...

Nastěhoval se k vám krtek? Máme pár triků, jak jej dostat ze...

Zahradního jezírko potřebuje po zimě údržbu. Nezapomeňte...

Originální stojánek na notebook zabrání nebezpečnému...

Jak si vytvořit relaxační japonskou zahradu? Stačí pár...

Senzory pohybu spolu s LED osvětlením vám ušetří náklady...

Zavřít reklamu