Janoušek není schopen vrátit se do vězení

Domácí 28. dubna 2018 | 04:42 — Ilona Cílková
Roman Janoušek podle znaleckého posudku není schopen nastoupit do vězení. Znalci olomoucké fakultní nemocnice napsali, že by ho pobyt ve vězení mohl ohrozit lobbistův život, uvedla Česká televize.
Podle znalců by další pobyt za mřížemi ohrozilo Janouškův život / Česká televize

Soud na základě posudku do tří týdnů rozhodne, zda lobbistovi promine zbytek trestu za sražení ženy v opilosti. Janouškův zdravotní stav zkoumala komise osmi lékařů. „Lze konstatovat, že klinický stav (...) a riziko těžkého poranění mozku (...) neumožňuje odsouzenému výkon trestu, aby nebyl ohrožen život a jeho zdraví,“ citovala televize z jejich posudku, který má od tohoto týdne k dispozici soud.

Ke znění posudku se nevyjádřil ani soud, ani Janouškův advokát Lukáš Trojan. „S dokumenty v soudním spise jsem se zatím neměl možnost seznámit. Nahlížení do spisu proběhne až příští týden. Média komentovat nebudu, děkuji za pochopení,“ napsal právník.

O Janouškově žádosti bude rozhodovat senát soudce Tomáše Kubovce. „Pan předseda se po předběžném prostudování výsledků znaleckého zkoumání rozhodl požádat o krátký doplněk posudku,“ uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Původně avizovaná lhůta zhruba tří týdnů, v níž chtěl soud o žádosti rozhodnout, se tak prodlouží.

Janoušek si má za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě odpykat 4,5 roku vězení, zatím si odseděl zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl přerušen ze zdravotních důvodů, muž si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

Janoušek je od roku 2016 invalida, soudy mu výkon trestu přerušovaly kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu po operaci hlavy. „V současné době, po jednom a tři čtvrtě roku po proběhlé operaci odsouzeného, je více než zřejmé, že se zdravotní stav odsouzeného nevyvíjí příznivě ve smyslu toho, aby tento mohl v dohledné době výkon trestu odnětí svobody znovu nastoupit,“ uvedl například brněnský krajský soud loni v prosinci.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Olympionici Šebrle a Svoboda hrají ve filmu s oscarovým hercem

Víte, jak pečovat o plot? Poradíme vám, aby zůstal dlouho...

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...

Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete...