Každý den, kdy bude u moci vláda Zemana, Babiše, Filipa a Hamáčka, bude špatný pro naši zemi, říká Fiala

Domácí 11. července 2018 | 04:04 — Ilona Cílková
Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je polokomunistická, její charakter škodlivý a program vágní a nekonkrétní. Ve Sněmovně to řekl předseda ODS Petr Fiala. Občanští demokraté proto chtějí být jak tvrdou a nekompromisní opozicí kabinetu, tak rozumnou alternativou, dodal.
ODS chce být tvrdou opozicí i alternativou nové Babišově vládě / ODS

Na rozdíl od předchozí vlády Andreje Babiše nebude ODS automaticky podporovat jeho nový kabinet "v otázkách zahraničněpolitických a bezpečnostních priorit ČR". Pokud by vládě chyběly hlasy například pro posílení zahraničních vojenských misí, což odmítá KSČM, ODS svou podporu podmínila splněním některé ze svých programových priorit.

„Každý den, kdy bude u moci vláda Miloše Zemana, Andreje Babiše, Vojtěcha Filipa a Jana Hamáčka, bude špatný pro naši zemi. Budeme usilovat o její dřívější konec," řekl Fiala.

Programové prohlášení vlády se podle něj chce zavděčit všem, ale je nekonkrétní. Příkladem je důchodová reforma, která je v programu formulována bez jakéhokoliv obsahu a návrhů řešení. Vyrovnaný rozpočet a nový daňový systém sliboval Babiš už jako ministr financí, připomněl Fiala.

ODS se zavázala v rámci svých opozičních principů, které Fiala představil, že nepodpoří mimo jiné žádné zvýšení výdajů státu bez snížení jeho jiných nákladů nebo úpravy, které by nevedly ke snížení daní či odvodů. Odmítne také posílení kontroly státu nad občany, jakékoli nové pokuty a jakékoli nové sankce. Nepodpoří ani "žádný vládní návrh zákona, který by omezoval systém brzd a protiváh a nezávislost institucí, které jsou důležité pro existenci demokratického právního státu".

Občanští demokraté budou podle Fialy dál usilovat o snížení daní z příjmů pro zaměstnance, snížení odvodů sociálního pojištění pro zaměstnavatele, zrušení EET a ochranu živnostníků. Mezi jejich priority bude patřit také "výrazné snížení národních dotací soukromým firmám a výrazné snížení investičních pobídek".

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zelené Slovinsko: Vydejte se do země Julských Alp, úžasných jeskyní i přímořských středisek

Zelené Slovinsko: Vydejte se do země Julských Alp, úžasných...

Bílé korálové pláže, nádherně modrá voda a krásná...

Chystáte se do Bulharska? Pak nezapomeňte navštívit kouzelné...

Řecká lyžařská střediska si zamilujete díky zvláštnímu...

Darkovičky: Zažijte válečné pevnosti na vlastní kůži a...

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Zavřít reklamu