Česko bude přísněji dohlížet na dovoz v dřevěných obalech. Úřady se bojí zavlečení škůdců

Domácí 25. srpna 2018 | 04:06 — Ilona Cílková
Od října se rozšíří seznam kontrolovaného zboží, které se v dřevěných bednách či paletách do České republiky dováží z Číny a Běloruska.
Důvodem zavedení přísnějších opatření jsou neustálé záchyty škodlivých organismů v dováženém dřevěném obalovém materiálu / Depositphotos

K přísnějším opatřením přistupují všechny státy Evropské unie s cílem omezit zavlečení škůdců v dřevěných obalech. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informoval Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.

„Důvodem zavedení těchto přísnějších opatření jsou neustálé záchyty škodlivých organismů v dováženém dřevěném obalovém materiálu.... Kontroly budou prováděny namátkově na základě průběžně vyhodnocovaného fytosanitárního rizika u jednotlivých komodit,“ uvedl ústav.

Prevencí nákazy je vhodné ošetření dřeva a dřevěných výrobků. Dřevěný obalový materiál využívaný k vývozu zboží je již několik let regulován mezinárodním standardem, který stanovuje požadavky na ošetřování dřevěného materiálu proti škodlivým organismům a na jeho označování mezinárodní značkou IPPC.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Astronomové zachytili unikátní vesmírnou událost. Na jejím konci bude obrovská termonukleární exploze

Nechte děti vyrobit dárek pro paní učitelku, bude je to bavit

Chcete někomu darovat peníze? Udělejte to originálně

Upečte si jablka v máslovém župánku, budete se k nim rádi...

Pečené kuře na plechovce s pivem. Lahodné a šťavnaté maso...

Trápí vás v kuchyni octomilky? Vyvarujte se následujících...

Chcete tradiční stromeček? Pak sáhněte po slámě a...

Zavřít reklamu