Česko bude přísněji dohlížet na dovoz v dřevěných obalech. Úřady se bojí zavlečení škůdců

Domácí 25. srpna 2018 | 04:06 — Ilona Cílková
Od října se rozšíří seznam kontrolovaného zboží, které se v dřevěných bednách či paletách do České republiky dováží z Číny a Běloruska.
Důvodem zavedení přísnějších opatření jsou neustálé záchyty škodlivých organismů v dováženém dřevěném obalovém materiálu / Depositphotos

K přísnějším opatřením přistupují všechny státy Evropské unie s cílem omezit zavlečení škůdců v dřevěných obalech. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informoval Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.

„Důvodem zavedení těchto přísnějších opatření jsou neustálé záchyty škodlivých organismů v dováženém dřevěném obalovém materiálu.... Kontroly budou prováděny namátkově na základě průběžně vyhodnocovaného fytosanitárního rizika u jednotlivých komodit,“ uvedl ústav.

Prevencí nákazy je vhodné ošetření dřeva a dřevěných výrobků. Dřevěný obalový materiál využívaný k vývozu zboží je již několik let regulován mezinárodním standardem, který stanovuje požadavky na ošetřování dřevěného materiálu proti škodlivým organismům a na jeho označování mezinárodní značkou IPPC.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zelené Slovinsko: Vydejte se do země Julských Alp, úžasných jeskyní i přímořských středisek

Zelené Slovinsko: Vydejte se do země Julských Alp, úžasných...

Bílé korálové pláže, nádherně modrá voda a krásná...

Chystáte se do Bulharska? Pak nezapomeňte navštívit kouzelné...

Řecká lyžařská střediska si zamilujete díky zvláštnímu...

Darkovičky: Zažijte válečné pevnosti na vlastní kůži a...

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete...

Zavřít reklamu