Česko bude přísněji dohlížet na dovoz v dřevěných obalech. Úřady se bojí zavlečení škůdců

Domácí 25. srpna 2018 | 04:06 — Ilona Cílková
Od října se rozšíří seznam kontrolovaného zboží, které se v dřevěných bednách či paletách do České republiky dováží z Číny a Běloruska.
Důvodem zavedení přísnějších opatření jsou neustálé záchyty škodlivých organismů v dováženém dřevěném obalovém materiálu / Depositphotos

K přísnějším opatřením přistupují všechny státy Evropské unie s cílem omezit zavlečení škůdců v dřevěných obalech. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informoval Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.

„Důvodem zavedení těchto přísnějších opatření jsou neustálé záchyty škodlivých organismů v dováženém dřevěném obalovém materiálu.... Kontroly budou prováděny namátkově na základě průběžně vyhodnocovaného fytosanitárního rizika u jednotlivých komodit,“ uvedl ústav.

Prevencí nákazy je vhodné ošetření dřeva a dřevěných výrobků. Dřevěný obalový materiál využívaný k vývozu zboží je již několik let regulován mezinárodním standardem, který stanovuje požadavky na ošetřování dřevěného materiálu proti škodlivým organismům a na jeho označování mezinárodní značkou IPPC.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Objevte malebný ostrov v Bavorsku s pohádkovou kopií Versailles

Objevte malebný ostrov v Bavorsku s pohádkovou kopií...

Víte, která země je v Africe nejbezpečnější? Tak tohle...

Už jste vyzkoušeli novou aplikaci na plánování dovolené?...

Kam v Evropě za michelinskou hvězdou? 5 tipů pro opravdové...

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na...

Jarní toulky řeckou přírodou nabízejí spoustu...

Zavřít reklamu