Proč byla doopravdy zrušena anketa Český slavík?

Domácí 22. září 2018 | 04:01 — Ilona Cílková
Pořadatelé hudební ankety Český slavík chtějí upravit způsob hlasování. Na to si chtějí vzít rok pauzu, letos se proto soutěž neuskuteční, informoval deník Právo.
Lucie Bílá letos žádného slavíka do své sbírky nepřidá / Česká televize

Dosavadní způsob volby nejoblíbenějších zpěváků, zpěvaček a kapel organizátoři vyhodnotili jako zneužitelný.

Současná pravidla umožňují hlasovat prakticky každému a to podle organizátorů ankety může někdo využít k vlastnímu zviditelnění. „Problémy posledního ročníku ukázaly, že velmi otevřený systém hlasování se v době rychlého rozvoje sociálních sítí ukázal jako snadno zneužitelný,“ řekl Právu nynější pořadatel Slavíka Jaroslav Těšínský.

Právě tomu se snaží zamezit, ale zároveň chtějí takové volby, které nikoho předem z ankety nevyloučí. Těšínský uvedl, že změny hodlá připravit, už se ale nechce podílet na další organizaci. 

Jak roční přestávka ovlivní zájem o anketu ze strany hudebních fanoušků, si pořadatelé netroufají odhadovat. Těšínský připouští, že to může mít negativní dopad.

Připomíná ale, že na začátku 90. let se anketa několik let nevyhlašovala, a když se pak v roce 1996 vrátila, vzbudila větší zájem než dřív. Český slavík je podle něj tak známá značka, že z paměti lidí jen tak snadno nevymizí.

Poslední ročník odevzdávání cen poznamenala kauza kolem kapely Ortel. Někteří její fanoušci podle pořadatelů porušili pravidla soutěže, když na sociálních sítích vyzývali k organizovanému hlasování pro svou oblíbenou kapelu. Podle pořadatelů tak dostala kapela podporu nad rámec pravidel fair play. 

Pořadatel se proto rozhodl započíst skupině i zpěvákovi stejný počet bodů, který získali v loňském roce, kdy podobné porušení pravidel nezjistil. Rozhodnutí vyvolalo reakci na hudební scéně, kdy několik oceněných žádalo po organizátorovi vysvětlení jeho rozhodnutí.  

Komentáře
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Byla objevena unikátní planetární soustava. Tvoří ji gigantické světy obíhající mladou hvězdu

Víte, jak pečovat o plot? Poradíme vám, aby zůstal dlouho...

Zasaďte právě teď okrasné cibuloviny, na jaře sklidíte...

Tabulová barva na zeď: Kreativní hit, který si zamilují...

Udělejte ze starého truhlíku nový designový kousek. Máme...

Zrecyklujte staré věci a vyrobte si nádherné designové...

Vyrobte si úžasně jednoduché dekorace z šípků, budete...