Na pultech se objevil nebezpečný dětský deštník. Děti si o jeho dráty mohou vypíchnout oči

Domácí 03. října 2018 | 04:51 — Helena Malá
Česká obchodní inspekce (ČOI) opět vyhmátla nebezpečný výrobek na českém trhu, tentokrát dětský deštník. Výrobek vypadá sice mile, ale podle inspektorů je pro děti doslova nebezpečný. Pokud ho máte doma, raději ho vraťte prodejci.
Na první pohled vypadá deštník hezky, ale zdání klame - jde o nebezpečný výrobek / ČOI

Česká obchodní inspekce dlouhodobě monitoruje, zda se na trhu prodávají hračky, které by mohly být pro děti nebezpečné. V tomto případě objevila dětský deštník s píšťalkou. Jenže spotřebitel by se neměl nechat zmást líbivým vzhledem.

I při běžné manipulaci na deštníku velmi snadno odpadnou plastové krytky na koncích drátěných paprsků a neštěstí může být na světě. O volné konce drátů se děti mohou velmi snadno poranit. Pokud by si například drát píchli do oka, mohlo by být zranění i velmi vážné.

"Dětský deštník má automatické otevírání. Po rozevření se v jeho horní části postaví zelené kočičí uši. V plastovém držadlu deštníku je otvor, kterým je protažena šňůrka s připojenou malou píšťalkou," popsal závadný deštník mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Píšťalku je možné z držadla deštníku lehce uvolnit bez použití nástroje. A právě tento malý detail představuje pro děti další nebezpečí. "Píšťalka byla provedenou zkouškou identifikována jako malá část, která v případě vdechnutí může zablokovat dýchací cesty dítěte. Případné polknutí této píšťalky může způsobit problémy v trávicím traktu dítěte," dodal mluvčí ČOI. 

Česká obchodní inspekce uložila zákaz prodeje i distribuce tohoto deštníku a nařídila okamžité stažení z trhu. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm zveřejněny v systému RAPEX.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Chystáte se do Chorvatska? Navštivte malebné jachtařské...

Zavřít reklamu