Inspekce zakázala potravinový doplněk z USA. Osahuje nedovolené anabolické steroidy a léčiva

Domácí 05. října 2018 | 04:42 — Helena Malá
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z prodeje americký doplněk stravy, který obsahoval zakázané anabolické steroidy a další nepovolené látky. Na internetu ho nabízela česká firma, která se specializuje na fitness výživu.
Tento potravinový doplněk obsahuje zakázané látky a odborníci varují lidi před jeho konzumací / SZPI

Výrobek americké značky Warrior Labz Spartan Warrior Series sliboval na internetu doslova brutální růst svalové hmoty v rekordně rychlém čase. Jenže teď ho firma USA-3D z Klášterce nad Ohří, která ho nabízela, musela rekordně rychle stáhnout z trhu.

„Laboratorní analýza Státní zemědělské a potravinářská inspekce v doplňku stravy prokázala přítomnost hned šesti nepovolených látek včetně anabolických steroidů a v potravinách nepovolených léčiv,“ řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Konkrétně se prý jednalo o testosteron v koncentraci 2403 mg/kg, 4,6-androstadien-17-ol-3-one v koncentraci 5142 mg/kg, 4,6-androstadien-3,17-dione v koncentraci 199 mg/kg, 5-androsten-17-ol-3-one v koncentraci 6327 mg/kg, clostebol v koncentraci 69,4 mg/kg a stanozolol v koncentraci 1,7 mg/kg.

Podle inspekce jde doslova o potravinu škodlivou pro zdraví. „Všem spotřebitelům, kteří mají výrobek doma, doporučujeme obsah nekonzumovat,“ doplnil Kopřiva s tím, že se konkrétně jedná o balení 90 kapslí šarže LOT 2428E. S prodejcem nyní inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eliška Bučková přistižena ve svatebních šatech! Bude se snad vdávat?

Rychle rostoucí převislý rozmarýn je efektní a mnohostranně...

Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku....

Horko ohrožuje nejen lidi, ale i psy. Dodržujte proto tato...

Aby vám skvrny nehnuly žlučí, použijte žlučové mýdlo

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes

Hledáte přírodní repelent proti klíšťatům? Účinné jsou...

Zavřít reklamu