Inspekce zakázala potravinový doplněk z USA. Osahuje nedovolené anabolické steroidy a léčiva

Domácí 05. října 2018 | 04:42 — Helena Malá
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z prodeje americký doplněk stravy, který obsahoval zakázané anabolické steroidy a další nepovolené látky. Na internetu ho nabízela česká firma, která se specializuje na fitness výživu.
Tento potravinový doplněk obsahuje zakázané látky a odborníci varují lidi před jeho konzumací / SZPI

Výrobek americké značky Warrior Labz Spartan Warrior Series sliboval na internetu doslova brutální růst svalové hmoty v rekordně rychlém čase. Jenže teď ho firma USA-3D z Klášterce nad Ohří, která ho nabízela, musela rekordně rychle stáhnout z trhu.

„Laboratorní analýza Státní zemědělské a potravinářská inspekce v doplňku stravy prokázala přítomnost hned šesti nepovolených látek včetně anabolických steroidů a v potravinách nepovolených léčiv,“ řekl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Konkrétně se prý jednalo o testosteron v koncentraci 2403 mg/kg, 4,6-androstadien-17-ol-3-one v koncentraci 5142 mg/kg, 4,6-androstadien-3,17-dione v koncentraci 199 mg/kg, 5-androsten-17-ol-3-one v koncentraci 6327 mg/kg, clostebol v koncentraci 69,4 mg/kg a stanozolol v koncentraci 1,7 mg/kg.

Podle inspekce jde doslova o potravinu škodlivou pro zdraví. „Všem spotřebitelům, kteří mají výrobek doma, doporučujeme obsah nekonzumovat,“ doplnil Kopřiva s tím, že se konkrétně jedná o balení 90 kapslí šarže LOT 2428E. S prodejcem nyní inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si naše slavné ženy nejvíc přejí pod stromečekem?

Nechte děti vyrobit dárek pro paní učitelku, bude je to bavit

Chcete někomu darovat peníze? Udělejte to originálně

Upečte si jablka v máslovém župánku, budete se k nim rádi...

Pečené kuře na plechovce s pivem. Lahodné a šťavnaté maso...

Trápí vás v kuchyni octomilky? Vyvarujte se následujících...

Chcete tradiční stromeček? Pak sáhněte po slámě a...

Zavřít reklamu