Přestaňme si konečně utahovat z nejlepšího ministra dopravy, vyzývá politik

Domácí 11. ledna 2019 | 04:01 — Ilona Cílková
Od roku 2010 se v ČR postavilo 75 km dálnic. Za stejné období v Polsku 783 km a v menším Maďarsku 447 km. Superman očividně lítá do Polska a Maďarska, poznamenal europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
Ministr Ťok sklízí kritiku ze všech stran / Česká televize

„Premiér Andrej Babiš nám slíbil vládu odborníků. A máme je! Hlavně na stavbu dálnic, kdy už jsme se naučili, že rozdíl mezi sněhem a kalamitním sněhem, je jeden Ťok. Ministr dopravy, který je překvapen z toho, že v polovině prosince na Vysočině napadlo 7 cm a prý je to kalamita. Za mě by byla kalamita, když by na Vysočině napadlo 50 a více centimetrů, ale chápu, že pohledem z ministerského okna to bude jinak,“ prohlásil Zdechovský.

V nedělních Otázkách Václava Moravce jsme se také podle europoslance dozvěděli, že opravovat dálnici je to samé, jako ji znovu stavět. „A když došly argumenty, začalo srovnání ,úspěchů´ současného ministra s ministry, kteří byly ve funkci jen pár měsíců. Gratuluji. Vidím, že homeopatika na vybudování pocitu vítěze u pana premiéra začala skutečně zabírat,“doplnil Zdechovský.

Odborníci z ANO 2011 jednoduše musí za pana ministra Ťoka prodávat úspěchy, když on to vůbec neumí a jen si z něj lidé utahují, prohlásil liovecký politik. „Takže prosím, prostě ignorujme oficiální veřejné statistiky Ředitelství silnic a dálnic o tom, že se u nás za poslední rok postavilo pouhých 3,7 km, a místo toho věřme sci-fi pohádce o tom, že kilometrů bylo 30 a nikdy se tak u nás dálnice nestavěly rychleji a víc než za vlády ANO,“ neodpustil si ironickou poznámku Zdechovský.

Když vyšlo najevo, že graf prezentovaný premiérem Babišem je podvod a manipulace v podstatě od A do Z, přišel pan ministr Ťok s tím, že dálnice by rychleji stavěl už jen superman. „Jak už jsem ale zmínil v úvodu, ten na nás očividně nemá čas, protože neblábolí a maká v Polsku a Maďarsku,“doplnil europoslanec.

Celá situace by podle něj byla skutečně jen úsměvná, kdyby si člověk neuvědomil, že další ministerstva, která výstavbu dálnic mohla zrychlit, jsou už pátým rokem také pod správou odborníků z hnutí ANO 2011. „Příkladem je třeba ministryně pro místní rozvoj Rambohafík Šlechtová, která ale byla očividně odbornice spíš na selfie s hovězím dobytkem na pastvě a zajišťování nového záchodového prkýnka, než prosazení stavebního zákona,“ poznamenal Zdechovský.

Ale je prý třeba přestat jen kritizovat a být škarohlídi. Celá věc má ještě pozitivní stránky, podotkl Zdechovský. „Část národa mohla zaparkovat beztrestně na 15 hodin na dálnici D1 a ten zbytek může při svých cestách objevit krásy naší země, až pojede po různých okresních silnicích. A o tom to asi celé je. Pozitiv to má spoustu a my zase jen remcáme. Tak doufejme, že teď už nebudete za škarohlídy a usmějete se. Tahle vláda ,odborníků´ za rozčilování totiž opravdu nestojí,“ uzavřel politik.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží Severního moře má své kouzlo

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Tváří v tvář. Nikde jinde nelze spatřit svět vlků v tak...

Zavřít reklamu